رسانه خبری پیامِ ایرانی

شیوع گسترده ویروس کرونا در زندان نقده


 

هه‌نگاو: بیش از ده نفر از زندانیان محبوس در زندان مرکزی نقده به ویروس کرونا مبتلا شده و مسئولین زندان نه به آنها مرخصی می‌دهند و نه آنها را به مراکز درمانی منتقل می‌کنند.

برپایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، با شیوع گسترده ویروس کرونا در زندان مرکزی نقده، بیش از ۱۰ زندانی به این ویروس مبتلا شده و جان دیگر زندانیان در خطر است.

یک منبع مطلع از زندان نقده در اینباره به ‌هه‌نگاو گفت: “ زندانیانی که به کرونا مبتلا شده‌اند از هرنگونه خدمات درمانی محروم بوده و حتی مسئولین زندان به آنها مرخصی نمی‌دهند و هیچ دارویی در زندان نیست و تاکنون هیچ یک از زندانیان نیز واکسن کرونا نزده‌اند. همین منجر به نگرانی زندانیان به ویژه زندانیانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند شده است.”

این منبع هویت سه نفر از زندانیانی را که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند هیمن یکاو، حسن اخشک و کمال عزیزی عنوان کرده است که علی‌رغم مبتلا شدن به ویروس کرونا از خدمات درمانی محروم هستند و مسئولین زندان از فراهم نمودن حداقل امکانات گرمایشی برای آنها نیز خودداری می‌کنند.

یکی از زندانیان محبوس در زندان نقده نیز در اینباره به هه‌نگاو گفت: هر فرد تازه‌ای که به زندان نقده آورده می‌شود بدون اینکه در قرنطینه نگهداری شود وارد بند‌های زندان می‌شود و همین منجر به شیوع گسترده کرونا در زندان‌ شده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.