رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب کارگران در دو واحد صنفی


خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز یکشنبه ۲۵ مهر، تعدادی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی عضو تعاونی مسکن سپیدار ۲ و ۳ در مقابل قوه‌ قضاییه در تهران، شماری از مالباختگان صرافی کریپتولند در مقابل ساختمان مجلس، جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد استان اصفهان در مقابل ساختمان این صندوق در اصفهان و رانندگان مینی‌بوس و اتوبوس‌های سرویس‌های حمل و‌ نقل پارس جنوبی با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان کارگران پروژه ساخت تونل آزادراه منجیل به رشت و ۸۰۰ کارگر سد شفارود گیلان در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به اعتصاب زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران پروژه ساخت تونل آزادراه منجیل به رشت، از روز شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰، در اعتراض به عملی نشدن وعده کارفرما مبنی بر پرداخت مطالبات معوقه، دست به اعتصاب زدند.

یکی از کارگران پروژه ساخت ساخت تونل آزادراه منجیل به رشت گفت: گروهی از کارگران پروژه ساخت تونل آزادراه منجیل به رشت از روز گذشته تاکنون به نشانه اعتراض به محقق نشدن وعده پرداخت مطالباتشان از سوی کارفرما، دست از کار کشیدند.

وی در تشریح جزئیات اعتراض خود و سایر همکارانش گفت: به دنبال برپایی دور نخست اعتراضات کارگران ساخت تونل آزادراه منجیل به رشت که در حدود ۱۵ روز پیش اتفاق افتاد، مدیرعامل شرکت پیمانکاری «کاریز» (مجری ساخت پروژه تونل شماره سه و چهار محور منجیل به رشت در محدوده رودبار) با اعلان نداشتن منابع مالی کافی وعده داد حداکثر تا ۲۳ مهر ماه بخشی از معوقات ۴ ماهه مزدی آن‌ها را پرداخت خواهد کرد.

او با بیان اینکه تصور ما کارگران این بود که کارفرما به تعهدات خود عمل خواهد کرد، افزود: زمان موردنظر با اعتماد به وعده‌های داده شده در نتیجه اعتراضات صورت گرفته، خاتمه یافت این درحالی‌ست که وضعیت مالی کارگران مناسب نیست و آنان در تامین معاش خود ناتوان شده‌اند.

این کارگر که با سایر همکارانش دست‌کم ۴ ماه معوقات مزدی از کارفرما طلبکارند، در ادامه گفت: هر ماه به معوقات مزدی کارگران پروژه ساخت تونل آزادراه منجیل به رشت افزوده می‌شود و کارفرما تاکنون نتوانسته معوقات خود را بپردازد.

اعتصاب کارگر سد شفارود گیلان

به گزارش همشهری، ۸۰۰ کارگر سد شفارود گیلان دست به اعتصاب زدند.

حسن محمد یاری، نماینده تالش و رضوانشهر در مجلس بیان کرد: از سال گذشته پیگیر معوقات کارگران سد شفارود بوده‌ام. بارها درباره مشکلات کارگران شفارود نطق داشتم، اما تاکنون گوش شنوایی وجود نداشت، به طوری که این کارگران برای احقاق حقوق خود دست به اعتراض مسالمت‌آمیز زدند و من نیز از هفته آینده به آن‌ها ملحق می‌شوم.

این نماینده مجلس همچنین به نامه‌نگاری با کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در این باره اشاره و اظهار کرد: طی نامه‌ای از قوه قضاییه و دادگستری گیلان خواستار ورود به موضوع شده‌ام.

فرماندار رضوانشهر نیز خبر داد فقط ۲۰درصد از مجموع کارگران مشغول به کار در پروژه سدشفارود طی سال جاری تا پایان اردیبهشت حقوق و دستمزد دریافت کرده‌اند.

تجمع رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی

به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰، تعدادی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی عضو تعاونی مسکن سپیدار ۲ و ۳ در مقابل قوه‌ قضاییه در تهران تجمع کردند.

پروژه سپیدار ۲ و ۳ یکی از آن پروژه‌هایی است که برای صاحبخانه شدن رانندگان اتوبوسرانی تعریف شد، اما با گذشت بیش از ۱۰ سال همچنان این پروژه نیمه کاره رها شده است.

تجمع مالباختگان صرافی کریپتولند

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰، شماری از مالباختگان صرافی کریپتولند، در مقابل ساختمان مجلس دست به تجمع زدند.

شهروندان معترض، با در دست داشتن پلاکاردهایی خواهان بازگراندن سرمایه‌های خود شدند.

تجمع بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰، جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد استان اصفهان در مقابل ساختمان این صندوق در اصفهان تجمع کردند.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق و رفع مشکلات بیمه تکمیلی عنوان کردند.

تجمع رانندگان پارس جنوبی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰، رانندگان مینی‌بوس و اتوبوس‌های سرویس‌های حمل و‌ نقل پارس جنوبی دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزاش، این شهروندان در اعتراض به پایین بودن دستمزد و حق سرویس و افزایش روزافزون هزینه‌های ترابری دست به تجمع و اعتصاب زدند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.