رسانه خبری پیامِ ایرانی

سخنگوی بورل: با ایران قرار جلسه نگذاشته‌ایم | ایران | DWروز دوشنبه، ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) خبرگزاری فرانسه به نقل از نبیله ماسارلی، سخنگوی جوزپ بورل، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه برای برگزاری نشستی با مقامات ایرانی در رابطه با ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای هیچ قراری نگذاشته است.

ماسارلی تصریح کرد: «روز پنج‌شنبه هیچ جلسه‌ای وجود نخواهد داشت.»

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران روز یکشنبه ۲۵ مهر در جلسه غیرعلنی مجلس حضور یافته و گفته بود که مذاکرات احیای برجام ۲۹ مهر در بروکسل شروع می‌شود. 

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی هم در آخرین نشست خبری خود گفت، «نشست روز پنجشنبه ۲۹ مهر» با نمایندگان اتحادیه اروپا نتیجه توافق ایران با انریکه مورا، نماینده ارشد این اتحادیه در مذاکرات برجام بوده است.

او همچنین اظهار داشت که ایران هیچ پیش‌شرطی برای آمریکا در ارتباط با مذاکرات کمیسیون مشترک برجام تعیین نکرده است.

اظهارات خطیب‌زاده عملا با سخنان امیرعبداللهیان که از “شرط عمل در برابر عمل” در مذاکرات احیای برجام سخن گفته بود، در تناقض است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

خبر از سرگیری مذاکرات احیای برجام در حالی منتشر شده که نشریه “پولیتیکو” از قول مقامات اروپایی گزارش داده بود که انریکه مورا در سفر به تهران نتوانسته مقامات دولت ابراهیم رئیسی را برای بازگشت به مذاکرات متعهد کند.

جوزپ بورل بار دیگر یادآور شده است که زمان برای بازگشت جمهوری اسلامی به مذاکرات وین، محدود است. خبرگزاری رویترز روز دوشنبه به نقل از بورل در رابطه با از سرگیری مذاکرات هسته‌ای نوشت: «من امروز خوش‌بین‌تر از دیروز هستم.»

او البته تاکید کرده است که هیچ وقت نمی‌توان با اطمینان در این باره سخن گفت.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.