رسانه خبری پیامِ ایرانی

۲۵۰ هکتار از اراضی شمال‌غرب شیراز‌ در مسیر گسل ‌قرار دارد<![CDATA[5 hours, 27 minutes

استان‌وایر- رییس «کمیسیون شهرسازی و معماری» شورای شهر شیراز با اشاره به رعایت نکردن ضوابط شهرسازی در ارتفاعات شمال‌غرب این شهر گفته است خطری بدتر از سیل ۱۳۹۸ جان صدها هزار تفر از شهروندان شیراز را تهدید می‌کند.

«غلامعلی ترابی» که در جلسه علنی شورای شهر شیراز  صحبت می‌کرد، گفت شائبه کوه‌خواری و زمین‌خواری توسط دستگاه‌های دولتی از عوامل افزایش نگرانی‌ها در جامعه علمی و شهرسازی است.

به گفته این عضو شورای شهر شیراز ،از نظر کارشناسان، خطرناک‌ترین توسعه برای شیراز اتفاقی است که در ارتفاعات شمال غرب این شهر افتاده و کارگروه امور زیربنایی استان فارس بدون لحاظ کوچک‌ترین دیدگاه شهرسازی، بخش‌های وسیعی را به عنوان اراضی اداری و مسکونی مورد تصویب قرار داده است.

غلامعلی ترابی در صحبت‌های خود هشدار داد حدود ۲۵۰ هکتار از اراضی که بر روی غارهای آهکی و در مسیر گسل قرار داشته‌اند، تبدیل به بافت مسکونی و اداری شده و به این ترتیب جان صدها هزار نفر از مردم شیراز در خطر قرار گرفته است.

او گفت پیش از این نیز نسب به سیل شیراز و خطرات ناشی از اقدامات غیرکارشناسانه که موجب تغییر کاربری رودخانه‌های فصلی شده، هشدار داده شده بود: «حالا اگر جان شهروندان به سبب قرار گرفتن ساختمان‌ها بر روی گسل مورد تهدید قرار گرفت، نگویید هیچ یک از مسوولین هشدار ندادند و اعلام خطر نکردند.»

به گفته غلامعلی ترابی، ساخت و سازهای غیر فنی و اصولی بر روی گسل در ارتفاعات شمال غرب شیراز جلوی ورود هوای پاک به این شهر را گرفته و موجب وارونگی هوا شده است که این امر نیز تهدید جانی علیه شهروندان به شمار می‌رود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.