رسانه خبری پیامِ ایرانی

آخرین آمار رسمی ایران درباره کرونا… ۱۲۴ فوتی و ۴۷۴۷ مبتلا


تهران به کانون اصلی کرونا تبدیل شد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

منابع خبری ایران روز جمعه ۶ مارس ۲۰۲۰ گزارش دادند که از آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران یعنی از روز ۲۹ بهمن ماه تاکنون ۴۷۴۷ نفر در کشور به این ویروس مبتلا شده‌ و ۱۲۴ نفر دیگر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از جمله افرادی که در روز گذشته به دلیل ابتلای به کرونا جان خود را از دست داده‌اند، «حجت‌الاسلام خلفی» معاون قضایی قوه قضاییه، «حسین شیخ‌الاسلام» مشاور اسبق وزارت خارجه و معاونت امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بودند.

طبق این گزارش همچنین یک پرستار دیگر نیز در رشت در پی ابتلاء به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

روز گذشته وزیر بهداشت ایران اعلام کرد، براساس گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی مهدکودک‌ها، مراکز روزانه بهزیستی، مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال تعطیل خواهند بود و محدودیت تردد در تمامی محورهای مواصلاتی کشور برقرار است. نمکی با گلایه از «برخی هموطنانی که به مصوبات وزارت بهداشت بی‌توجهی می‌کنند» از مردم خواست تا جایی که امکان دارد از منازل خارج نشوند و خودقرنطینگی کنند.

تهران کانون اصلی کرونا شده است

از سوی دیگر کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران، گفت: «ترافیک سنگینی در مسیرهای شمالی کشور برقرار شده است، علیرغم همه هشدارها و مشکلاتی که این سفرها می‌تواند برای هموطنان داشته باشد، اما ما باز هم با آمار بالای ترافیک در این مسیرها روبه‌رو هستیم، این استان‌ها به هیچ وجه آمادگی پذیرایی از این مسافران را ندارند.»

وی درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا از ظهر روز گذشته تا امروز گفت: «۱۲۳۴مورد قطعی بر آمار اضافه شده است. با توحه به فعال شدن نظام آزمایشگاهی کشور و فعالیت ۲۵ آزمایشگاه در سراسر کشور قاعدتا در سرعت تشخیص قطعی تاثیر گذاشته و نمودار صعودی ابتلا را داریم و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: «مجموع آمار مبتلایان قطعی به ۴۷۴۷ نفر رسیده است. ۱۴۱۳ نفر در استان تهران مبتلا داریم که نسبت به جمعیت عدد بالایی است و بنابراین تهران کانون بیماری تلقی می‌شود.»

جهانپور با اشاره به آمار بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» به تفکیک استان‌های ایران، گفت: «تهران ۱۴۱۳ نفر، گیلان ۴۲۴ نفر، قم ۵۲۳ نفر، مرکزی ۲۲۸ نفر، قزوین ۱۷۶ نفر، البرز ۳۰۲ نفر، اصفهان ۳۸۸ نفر، فارس ۸۱ نفر، خوزستان ۶۳ نفر، لرستان ۸۰ نفر، کردستان ۴۲ نفر، آذربایجان شرقی ۷۵ نفر، آذربایجان غربی۱۱ نفر، اردبیل ۴۰ نفر، خراسان رضوی ۸۹نفر، خراسان جنوبی ۱۸ نفر، خراسان شمالی ۱۵ نفر، سیستان و بلوچستان ۲۱ نفر، کرمان ۲۵ نفر، کرمانشاه ۲۷ نفر، بوشهر ۵ نفر، یزد۵۷ نفر، کهگیلویه و بویراحمد ۶ نفر، چهارمحال و بختیاری ۱۴ نفر، زنجان ۵۰ نفر، سمنان ۱۱۴ نفر، ایلام ۱۳ نفر، مازندران ۳۰۱ نفر، گلستان ۱۰۴ نفر، هرمزگان ۱۹ نفر و همدان ۲۳ نفر مبتلا دارد.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.