رسانه خبری پیامِ ایرانی

رئیسی: مردم برای رفع مشکلات خود به روحانیت اعتماد دارند<![CDATA[52 دقیقه

استان وایر – ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری در دیدار با رئیس و اعضای جامعه روحانیت مبارز، گفت: «روحانیت همواره مورد اعتماد بوده و مردم همچنان برای رفع مشکلات خود به این جریان اعتماد دارند و باید از این اعتماد برای رفع دغدغه‌های مردم در بخش‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی استفاده کنیم».

به گزارش رسانه‌ها در ایران، روز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰،ابراهیم رئیسی در این دیدار اعلام کرد که دولت مصمم است از دیدگاه‌ها و نظرات دلسوزانه همه قشرها به ویژه روحانیون در پیشبرد امور کشور و رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم استفاده کند.

او گفته که دولتش در کنار مقابله با کرونا و تلاش برای رفع مشکلات معیشتی مردم، اعتلای ارزش‌های فرهنگی و دینی جامعه را با جدیت پیگیری می‌کند.

این در حالی است که واکسیناسیون کرونا در ایران بسیار دیر آغاز شد و در پیک‌های پنجگانه ایران از ابتدای شیوع ویروس دست‌کم ۱۲۵هزار نفر با ابتلای قطعی به ویروس جان باختند.

هرچند آمارهای ارائه شده از سوی ثبت احوال جمهوری اسلامی، شمار قربانیان کرونا را حداقل دو برابر آمارهای رسمی نشان می‌دهد. وزارت بهداشت نیز اعلام کرده که از روزهای ابتدایی آبان پیک ششم ویروس آغاز خواهد شد.

هم‌چنین اخیراً یک عضو اتاق بازرگانی ایران پیش‌بینی کرده است به شکلی که تورم در ایران بالا می‌رود، اگر اکنون ۴۰ درصد است، احتمالاً تا پایان سال به حدود ۶۰ درصد می‌رسد.

در گزارش پایش فقر وزارت کار و تعاون که مردادماه امسال منتشر شد نیز آمده است که ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت ایران در فقر مطلق زندگی می‌کنند.

یک عضو کمیسیون عمران مجلس نیز طی هفته اخیر با اشاره به این‌که دوره انتظار برای خانه‌دار شدن دهک اول به ۱۷۸ سال افزایش یافته است، گفت که گرانی‌های افسارگسیخته کمر مردم را شکسته است.

ابراهیم رئیسی در دیدار شامگاه سه‌شنبه خود با اعضای جامعه روحانیت مبارز گفته بود دولت او بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، در مسیر ایجاد تحول و شتاب در روند پیشرفت کشور است.

«گام دوم انقلاب» بیانیه‌ای از سوی خامنه‌ای است که در چهلمین سالگرد انقلاب ۱۳۵۷ منتشر شد و طبق آن این گام دوم به سوی «آرمان‌های انقلاب ۵۷» یعنی آن‌چه بنیان‌گذار جمهوری اسلامی «روح‌الله خمینی» تدوین کرده بود، پیش خواهد رفت.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.