رسانه خبری پیامِ ایرانی

تعویق اجرای حکم اعدام تنها مختص آرمان عبدالعالی نبوده است | ایران | DWهفته گذشته گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر این‌که اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی و چهار محکوم دیگر که قرار بود بامداد چهارشنبه ۲۱ مهر در زندان رجایی شهر کرج به دار آویخته شوند، متوقف شده است.

به نوشته روزنامه همشهری، اجرای این احکام “به طور موقت” متوقف شده و محکومانی که در بند انفرادی بودند دوباره به زندان منتقل شده‌اند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل مدافع آرمان عبدالعالی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا روز چهارشنبه ۲۸ مهر (۲۰ اکتبر) در رابطه با تعویق مجدد اجرای حکم آرمان عبدالعالی گفت: «ظاهراً این تعویق اجرای حکم اختصاص به آرمان نداشته است و حالت عمومی داشته و چند نفری که باید حکم اعدام برایشان اجرا می‌شد، اجرای حکم‌شان به تعویق افتاده است؛ یعنی اختصاصی در مورد موکل نبوده است.»

آرمان عبدالعالی به اتهام قتل دوست‌دخترش، غزاله شاکر در اسفند ۹۴ و زمانی که ۱۷ سال بیشتر نداشت محاکمه و به اعدام محکوم شد. نهادهای حقوق بشری معتقدند از آنجا که آرمان هنگام ارتکاب جرم نوجوان بوده، اعدام او ناقض قوانین بین‌المللی است.

به کانال تلگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

سازمان عفو بین‌الملل خواستار توقف فوری اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی شده و از همه نهادهای جهانی خواسته است برای جلوگیری از اعدام کودک- مجرمان تلاش کنند.

عفو بین‌الملل در یک پیام توئیتری خبر داد که کارشناسان حقوق بشری سازمان ملل در بیانیه‌ای از جمهوری اسلامی خواسته‌اند صدور حکم اعدام برای کودکان و افراد زیر ۱۸ سال را متوقف و از اجرای احکام صادره خودداری کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.