رسانه خبری پیامِ ایرانی

مادری در پی اعدام هم‌زمان دو فرزندش در زندان سپیدار سکته کرد و جان‌ باخت<![CDATA[41 دقیقه

استان‌وایر- پایگاه خبری هه‌نگاو از مرگ زنی از اهالی شهرستان رامهرمز پس از اجرای حکم اعدام هم‌زمان دو فرزندش خبر داده و نوشته است که این مادر دچار سکته شده و جانباخته است.

بنابراین گزارش این اتفاق به درگیری میان مردم و نیروهای امنیتی منجر شده و تاکنون  چند شهروند در این رابطه بازداشت شده‌اند.

سحرگاه روز سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ حکم اعدام دو برادر اهل رامهرمز به نام‌های علی‌محمد محمدی ۴۵ ساله و اسلام محمدی ۳۸ ساله در زندان سپیدار شهر اهواز  به اجرا در آمد.

هه‌نگاو به نقل از یک منبع آگاه نوشته است که «پس از اجرای حکم اعدام این دو برادر مادر آنها نیز دچار سکته قلبی شده و پس از انتقال به مراکز درمانی جانباخته است.»

این دو برادر همراه با چندین تن دیگر از ساکنان رامهرمز در یک نزاع و درگیری دسته‌جمعی که خردادماه ۱۳۹۴ در روستای «پتک جلالی» میان دو طایقه محمدی و محمد موسایی رخ داد بازداشت شده بودند.

در این نزاع دستکم ۲۳ نفر کشته شده بودند که به گفته شاهدان و ساکنان روستا اغلب آن‌ها بر اثر‌ « شلیک مستقیم گلوله از سوی نیروهای امنیتی» جان خود را از دست داده‌اند.

یکی از اهالی روستا در همان دوران درگیری ویدیویی از این درگیری‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. به نظر می‌رسد اکنون قوه قضاییه قصد دارد با اعدام چند شهروند که اتهامات آن‌ها اثبات نشده نیروهای امنیتی را در این ماجرا تبرئه کند.

بنابرگزارش منتشر شده در پایگاه خبری هه‌نگاو علی‌رضا قاسمی‌نژاد دادستان رامهرز مسئول مستقیم اجرای حکم اعدام این دو برادر  بوده و طی روزهای دیگر قرار است حکم اعدام ٨ نفر دیگر اجرا شود.

پس از اجرای حکم اعدام این دو برادر مردم با نیروهای امنیتی درگیر شده و دست‌کم ۵ نفر زخمی شده و ده‌ها نفر نیز بازداشت شده‌اند. اینترنت رامهرمز قطع شده و شهر به طور کامل در حال امنیتی شدن است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.