رسانه خبری پیامِ ایرانی

سد زاینده‌رود اصفهان تنها ۱۳ درصد آب دارد<![CDATA[1 ساعت،37 دقیقه

استان‌وایر- یک مقام شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفته سد زاینده رود هم‌اکنون ۱۳ درصد آب و اگر ارتفاع این سد ۳ متر دیگر کاهش یابد نیروگاه برق آن نیز از مدار خارج خواهد شد.

محمود چیتیان، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان درباره آخرین وضعیت سد زاینده‌رود گفت: ورودی آب به سد زاینده‌رود ۶ مترمکعب بر ثانیه است، ارتفاع آب سد هم‌اکنون ۲۰۱۹متر از سطح تراز دریاست و اگر حدود ۳متر دیگر از ارتفاع مخزن کاهش یابد، ناچار می‌شویم نیروگاه این سد را از مدار تولید خارج کنیم.

چیتیان اضافه کرد: با توجه به خروجی ۱۷ متر مکعب آب از سد زاینده‌رود برای آب شرب، نیروگاه برق‌آبی سد زاینده‌رود همچنان در مدار تولید قرار دارد.

سد زاینده‌رود با ظرفیت اسمی یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون مترمکعب به عنوان یکی از اصلی‌ترین سدهای مرکز کشور و تأمین کننده آب آشامیدنی، محیط زیست، کشاورزی و صنعت در منطقه مرکزی ایران است.

همزمان مقامات شرکت آب استان تهران نیز درباره وضعیت ذخیره آب سدهای نزدیک پایتخت ایران ابراز نگرانی کرده‌اند.

محمد شهریاری، از مقامات شرکت آب منطقه‌ای تهران گفته با توجه به وضعیت مخازن، شرایط متاسفانه خیلی خوب و نرمال نیست.

داریوش مختاری، کارشناس ارشد حوزه منابع آبی نیز با هشدار نسبت به وضعیت بارش و ذخیره آب تهران، گفته: شاید تهران در سال ۱۴۰۱وضعیتی همانند بخش‌هایی از اصفهان ۱۴۰۰را پیدا کند و شرکت آب و فاضلاب استان تهران ناچار شود با تانکر به بخش‌هایی از شهر آبرسانی کند.

اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.