رسانه خبری پیامِ ایرانی

آژانس دارویی اروپا در حال بررسی مجوز داروی موثر ضد کرونا | جهان | DW


 

سه هفته پیش، شرکت آمریکایی ام اس دی (Merck Sharp & Dohme)  با تولید دارویی برای معالجه کرونا، گامی بزرگ در راه غلبه بر مرگ و میر ناشی از این بیماری برداشت. تحقیقات انجام شده روی داروی  “مولنوپیراویر” (Molnupiravir) نشان می‌دهد که این دارو خطر ابتلای شدید به بیماری و مرگ بر اثر آن را به نصف کاهش می‌دهد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

داروی “مولنوپیراویر” آنزیمی را هدف قرار می‌دهد که ویروس از آن استفاده می‌کند تا به منظور تکثیر، کد ویروسی خود را کپی کند. طراحی این دارو به گونه‌ای است که خطاها را به داخل کد ژنتیکی ویروس وارد می‌کند.

 آژانس دارویی اروپا (EMA) در حال بررسی صدور مجوز آن در بازار اروپا است. این نهاد یک سری داده‌ها را در مورد کیفیت، ایمنی و اثربخشی عامل ضد ویروسی Molnupiravir بررسی می‌کند. طبق اولین نتایج به دست آمده داروی یاد شده اثر ویروس کرونا را در بدن تضعیف می‌کند و می‌تواند از بستری شدن بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و مرگ او به شکل موثری جلوگیری کند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

داروی Molnupiravir نقطه عطف امیدبخشی در تحقیقات دارویی به شمار می‌رود که با همکاری دو شرکت آمریکایی (MSD) و (Ridgeback Biotherapeutics)  ساخته شده است. این دارو یک مزیت بزرگ دارد؛ آنرا می‌توان به صورت قرص مصرف کرد.

اما این قرص زمانی مفید است که تا پنج روز بعد از شروع علائم مصرف شود. آزمایش‌ها نشان داده‌اند که این دارو در بیماران بستری با حال وخیم تأثیری ندارد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.