رسانه خبری پیامِ ایرانی

در حمله مسلحانه به مراسم یادبود جان باختن عبدالعلی مزاری در کابل ۲۷ کشته شدند


سخنگوی طالبان در توییتر گفته حمله به مراسم کار ان گروه نیست


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

براساس گزارش روزنامه «هشت صبح» وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان می‌گوید، در حمله مسلحانه امروز در مراسم یادبود عبدالعلی مزاری در کابل ۲۷ نفر کشته و ۵۵ نفر دیگر زخمی شدند، اما این آمار نهایی نیست.

در همین حال، نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان می‌گوید که در این حمله ۲۷ نفر کشته و ۲۹ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

پیش از ظهر جمعه ۶ مارس ۲۰۲۰) بر مراسم یادبود از ۲۵ مین سالروز جان باختن عبدالعلی مزاری در غرب شهر کابل افغانستان حمله مسلحانه رخ داد.

در این مراسم هزاران نفر به شمول چهره های مطرح سیاسی افغانستان از جمله عبدالله عبدالله، کریم خلیلی و محمد محقق اشتراک کردند.

این حمله مسلحانه زمانی رخ داد که کریم خلیلی در حال صحبت کردن بود.

وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، مهاجمان در ساختمان نیمه کاره در نزدیک محل مراسم جابجا شده و تیراندازی کردند.

طلوع نیوز گزارش داد، برخی چهره های مطرح سیاسی افغانستان از جمله عبدالله عبدالله، کریم خلیلی، محمد محقق و صلاح الدین ربانی از این حمله نجات یافته‌اند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در مورد حمله به مراسم یادبود عبدالعلی مزاری در شهر کابل به صفحه رسمی توییتر نوشت: «از رویداد حمله ببه گردهمایی مردمی شدیدا متاثر شدم. این حمله یک جنایت ضد بشری و علیه وحدت ملی افغانستان است. با برادرانم داکتر عبدالله و استاد خلیلی از طریق تیلفون جویای احوال شدم».

دبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در توئیتر خود نوشته است که حمله مسلحانه امروز جمعه در کابل به مراسم کار طالبان نبوده است.

کریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان در گفتگو به طلوع نیوز گفت، در حمله مسلحانه در مراسم یادبود عبدالعلی مزاری در کابل ۲۳ نفر کشته و ۳۳ نفر دیگر زخمی شدند، اما این آمار نهایی نیست.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.