رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | علی ظاهری ساری به ۱۵ سال حبس محکوم شد


خبرگزاری هرانا – علی ظاهری ساری، شهروند اهوازی توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای ظاهری ساری اسفندماه سال گذشته چهار ماه پس از بازداشت پدر، برادر و خواهرش توسط نیروهای اداره اطلاعات اهواز بازداشت و به زندان شیبان منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی ظاهری ساری، شهروند اهوازی توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

براساس این حکم که توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی محمدی صادر شده، آقای ظاهری ساری از بابت اتهاماتی ازجمله “اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند در دیماه امسال در همین شعبه برگزار شده بود.

علی ظاهری ساری، فرزند حطاب و ۲۸ ساله است. این شهروند اسفندماه سال ۹۷ توسط نیروهای اداره اطلاعات اهواز به دلایل نامعلوم بازداشت و به زندان شیبان منتقل شده بود.

پیشتر حطاب ظاهری ساری به همراه فرزندش امین ظاهری ساری در پی احضار به شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب اهواز در تاریخ ۱۴ آبانماه بازداشت و به زندان شیبان اهواز منتقل شده بودند. روز ۱۵ آبانماه نیز نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران اهواز به منزل آنها مراجعه کرده و آمنه ظاهری ساری، ۲۰ ساله و دانشجوی رشته حسابداری را بازداشت کردند. آمنه ظاهری ساری هم اکنون در بند زنان زندان سپیدار اهواز به سر می‌برد.

 شعبه ۱۲ بازپرسی دادگاه انقلاب اهواز برای آزادی موقت حطاب ظاهری ساری و امین ظاهری ساری قرار وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی و برای آمنه ظاهری ساری قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی تعیین کرده است. همچنین شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز جهت آزادی موقت علی ظاهری ساری قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی صادر کرده بود.

حطاب، امین و آمنه ظاهری ساری بیش از یک سال است که در زندان‌های شیبان و سپیدار در بلاتکلیفی در بازداشت به سر می‌برند.

لازم به یادآوری است پس از حمله مسلحانه به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز تعداد پرشماری از شهروندان عرب در استان خوزستان بازداشت شدند. هرانا پیش‌تر طی پنج گزارش به ترتیب هویت ۱۰، ۱۹، ۱۷ ، ۱۳۳ و ۱۰ نفر از افرادی که پس از این جریان بازداشت شده بودند را احراز کرده است. بازداشت این چهار عضو خانواده نیز بر اساس این لیست ها پیش تر توسط هرانا اطلاع رسانی شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.