رسانه خبری پیامِ ایرانی

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش شد<![CDATA[8 hours, 7 minutes

استان‌وایر- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه با ۱۹۴ رای موافق، ۵۷ رای مخالف و ۱۷ رای ممتنع به یوسف نوری گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش رای اعتماد دادند.

نوری، سومین گزینه رییس جمهوری برای وزارت آموزش و پرورش است که توانست رای اعتماد مجلس را بدست آورد.

پیش از این ابراهیم رئیسی، حسین باغ گلی و مسعود فیاضی را به عنوان گزینه‌های تصدی وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی کرده بود که آن‌ها نتوانستند از مجلس رای اعتماد بگیرند.

یوسف نوری متولد سال ۱۳۴۰ در استان ایلام است. وی دارای مدرک فوق دیپلم پرورشی از تربیت معلم، کارشناسی برنامه‌ریزی امور تربیتی، کارشناسی ارشد مدیریت دولتی و دکتری مدیریت گردشگری از دانشگاه علامه طباطبایی است.

یوسف نوری همچنین از مدیران سابق قرارگاه خاتم النبیای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. وی نماینده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در دولت و مجلس شورای اسلامی در سال‌های  ۱۳۹۸-۱۳۹۹ بود.

نوری همچنین عضو مؤسس هیات رزمندگان استان ایلام، عضوهیات نظارت شورای نگهبان در انتخابات‌های مختلف استان ایلام و دبیر ستاد اقامه نماز استان ایلام بوده است

یوسف نوری در جلسه امروز مجلس از اولین اقدامات خود به عنوان وزیر آموزش و پرورش را جلوگیری از نفوذ سند ۲۰۳۰ اعلام کرد و گفت باید دانش‌آموز ولایی تربیت کنیم.

وی همچنین گفت می‌خواهیم به مدرسه تربیت سلیمانی‌ها تبدیل شویم. وی تاکید کرد: «اگر می‌خواهیم آموزش و پرورش به مدرسه تربیت سلیمانی‌ها تبدیل شود باید از تفرقه پرهیز کنیم.»

در جلسه رای اعتماد به یوسف نوری، ابراهیم رییسی به خاطر حضور در اجلاس اکو، حاضر نبود و مخبر معاون اول رییس جمهوری به دفاع از وزیر پیشنهادی دولت پرداخت.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.