به گزارش خبرگزاری هرانا (ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران)، شعبه دو دادگاه انقلاب کرج، روح‌الله زیبایی‌نژاد، شهروند بهائی ساکن این شهر را احضار کرده است. زیبایی‌نژاد روز ۱۲ مرداد ماه ۹۸ توسط هفت تن از نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در باغستان کرج بازداشت شد. هر چند زیبایی‌نژاد پس از یک ماه بازداشت و تحمل سلول انفرادی، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد اما آذر ماه ۹۸، شعبه یک دادگاه انقلاب کرج، او را بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع فرقه ضاله بهائیت» به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد که این حکم به ‌تازگی از سوی دادگاه تجدیدنظر استان البرز عینا تأیید شده است.
تأیید این حکم از سوی دادگاه انقلاب در حالی است که سال ۹۷ شعبه‌ ۱۲ دادگاه تجدید نظر استان البرز، با استناد به اینکه اساسا تبلیغ آئین بهائی تبلیغ علیه نظام نیست یک شهروند بهائی دیگر به ‌نام لیزا تبیانیان را از این اتهام تبرئه کرد.
بر اساس گزارش‌های رسیده از منابع مطلع از وضعیت روح‌الله زیبایی‌نژاد، این شهروند بهائی علی‌رغم اینکه ۱۶ ماه از دوران سربازی خود را در زمان جنگ ایران و عراق در جبهه سپری کرده و با وجود اینکه سه بار در مناطق دهلاویه، سوسنگرد و اهواز زخمی شده و یک پرده گوشش را در اثر موج انفجار از دست داده، اما به علت «بهائی بودن» زیر پوشش بنیاد شهید و جانبازان قرار نگرفته است.
صدور حکم حبس و احضار این شهروند بهائی به دادگاه انقلاب در حالی است که او به دلیل بیماری در حال حاضر یک کلیه خود را از دست داده و از ناحیه کتف و پای راست دچار ضعف است. زیبایی‌نژاد همچنین در اثر جراحات وارده در تصادف و ورود لخته‌ خون به ریه، اکنون به آمبولی ریه مبتلاست و تحت مراقب‌های پزشکی است.