رسانه خبری پیامِ ایرانی

امیدواری شرکت‌های گردشگری به از سر گرفته شدن سفرهای تابستانی | آلمان | DW


شرکت خدمات مسافری Tui در آلمان تصمیم دارد پروازهای خود را در تابستان از سر گیرد. مدیر این شرکت اعلام کرده که سفر به یونان از یازدهم تیر (اول ژوئیه) مقدور خواهد بود. او همزمان تأکید کرده است که خدمات مسافری این شرکت ارزان‌تر خواهند شد.

در پی همه‌گیر شدن ویروس کرونا دولت آلمان به شهروندان این کشور هشدار دارد دستکم تا ۲۵ خرداد (۱۴ ژوئن) از کشور خارج نشوند. در حقیقت انتشار سریع ویروس کرونا در اروپا و مرگ هزاران نفر از شهروندان ایتالیا و اسپانیا، آلمانی‌ها را خانه نشین کرد.

آلمانی‌ها رکورددار گردشگری در اروپا هستند. ۷۸ درصد آنها سال گذشته در تعطیلات به سفر رفتند. بر اساس آمار، آلمانی‌ها ۷۱ میلیون بار سفر بالای پنج روز داشتند و در مجموع ۷۳ میلیارد یورو خرج سفر کردند.

۲۴ میلیارد یورو از این رقم در ۸۸ میلیون سفر کوتاه خرج شده که اغلب در شهرهای اروپایی بوده است. حال خانه‌نشین شدن آلمانی‌ها ضربه سختی به شرکت‌های هواپیمای و گردشگری زده است.

این شرکت‌ها حال با مدیریت پاندمی در برخی کشورها، از جمله اتریش و یونان، امیدوارند که وضعیت گردشگری در تابستان اندکی بهتر شود. آنها تصمیم دارند خدمات خود را با توجه به شرایط موجود به روز کنند و مثلأ امکان لغو سفر به صورت رایگان را برای مشتریان فراهم کنند تا آنها ترغیب به خرید شوند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

عدم توانایی برخی شرکت‌های گردشگری در بازپرداخت هزینه سفرهایی که به دلیل کرونا لغو شدند به اعتبار آنها لطمه سختی زده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در آغاز بحران کرونا این شرکت‌ها هزینه سنگینی داشتند تا مسافران خود را به آلمان بازگردانند. وزارت خارجه آلمان هم با همکاری شرکت‌هواپیمایی لوفت‌هانزا عملیات گسترده‌ای را برای بازگرداندن شهروندان این کشور آغاز کرد.

در این عملیات که بودجه‌ای بالغ بر یک‌صد میلیون یورو برای آن در نظر گرفته شده بود ۲۴۰ هزار شهروند آلمان از سراسر دنیا به خاک این کشور بازگردانده شدند.

 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.