رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | فاطمه سپهری با تعلیق محکومیت از زندان مشهد آزاد شد


خبرگزاری هرانا –  حکم حبس و شلاق فاطمه سپهری فعال مدنی، در دادگاه کیفری دو مشهد، به مدت ۵ سال تعلیق شد. وی در پی این تغییر در حکم صادره، از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام روابط عمومی دادگستری خراسان رضوی، حکم حبس و شلاق فاطمه سپهری فعال مدنی، به مدت ۵ سال و به صورت مشروط تعلیق شد.

در این گزارش آمده است که این حکم توسط شعبه ۱۴۹ دادگاه کیفری دو مشهد و در خصوص اتهامات “اخلال در نظم و آسایش عمومی”، “تشویش اذهان عمومی” و “نشر اکاذیب” صادر شده است.

فاطمه سپهری در پی این تغییر در حکم صادره، امروز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

لازم به ذکر است که فاطمه سپهری پیشتر در مرحله بدوی به همراه سه تن از فعالان مدنی به نام های هاشم خواستار، محمد نوریزاد، محمد حسین سپهری در شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری محاکمه و به ۵ سال حبس محکوم شده بود.

پس از اعتراض به رای صادره حکم محکومیت خانم سپهری در نهایت در شعبه ۳۵ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی به ۳ سال و شش ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

گفته می‌شود ۹ مورد اتهامی از جمله، “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی، توهین به مقدسات، توهین به رهبری، تشویش اذهان عمومی، همکاری با رسانه‌های خارجی، شرکت در تجمعات غیرقانونی” علیه این افراد در کیفرخواست صادر شده بود.

این شهروندان در تاریخ ۲۰ مردادماه ۹۸، همراه با تعداد دیگری از فعالین صنفی و مدنی در مقابل محل برگزاری دادگاه تجدید نظر کمال جعفری یزدی، استاد دانشگاه، محبوس در زندان مشهد، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

در اواسط مردادماه ۹۸ نامه ای با امضای ۱۴ تن از کنشگران مدنی مبنی بر استعفای آیت الله خامنه ای منتشر شده بود. با انتشار این نامه شماری از امضاکنندگان بازداشت و برخی دیگر نیز تحت فشار قرار گرفتند. هم اکنون تعدادی از امضا کنندگان این بیانیه کماکان در زندان وکیل آباد مشهد به سر می برند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.