رسانه خبری پیامِ ایرانی

قتل فجیع دختر ارومیەای بە دست خانوادە همسرش


 

هەنگاو: یک دختر جوان اهل ارومیە پس از ازدواج با پسری اهل میاندوآب بە طرز فجیعی توسط پدر شوهر و مادر شوهرش بە آتش کشیدە و جان سپرد.

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، یک دختر ٢١ سالە اهل ارومیە با هویت ”شیبا کامران“ فرزند قاسم روز جمعە (٢٨ تیر ٩٨ / ١٩ ژوئیە ٢٠١٩)، در بیمارستان ”خمینی“ شهر ارومیە بە دلیل شدت جراحات و بالا بودن درصد سوختگی جانش را از دست داد.

خبرنگار هەنگاو در ارومیە اعلام کرد کە، شیبا از کردهای ارومیە بودە و حدودا ۴٠ روز پیش بە همراه یک پسر جوان اهل میاندوآب با هویت “امیر اوجعلی” از منزل پدریش فرار و بە منزل آنها رفتە تا با وی ازدواج کند.

پدر و مادر پسر جوان کە با این ازدواج مخالف بودەاند، از همان ابتدا شروع بە آزار و اذیت شیبا نمودە و چندین بار وی را کتک کاری و حتی سرش را شکستەاند و شکایت شیوا بە پاسگاه محلە نیز راهی بە جای نبردە است.

یک منبع نزدیک بە خانوادە شیبا در اینبارە بە خبرنگار ”هەنگاو“ گفت: ”پدر و مادر همسر شیبا  کە آذری و اهل میاندوآب می باشد، چندی پیش وی را مورد ضرب و شتم قرار دادە و با ریختن بنزین بر روی بدن شیوا اقدام بە آتش زدن ایشان کردەاند.“

این منبع در ادامە اعلام کرد کە این خانوادە خواستەاند کە وانمود کنند کە شیبا خودسوزی کردە اما با داد و فریاد شیبا و فرار بە داخل کوچە پس از آتش گرفتن همسایەها را خبر کردە است.

پدر و پسر بە نام های “بابا علی” و “امیر”پس از آنکە همسایەها شیبا را بە مراکز درمانی منتقل کردەاند متواری شدە و تاکنون دستگیر نشدەاند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.