رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در آمریکا؛ تعداد متقاضیان دریافت بیمه بیکاری از مرز ۳۶ میلیون نفر گذشت


حق نشر عکس
Getty Images

Image caption

بنا بر آمار رسمی دولت، نرخ بیکاری در آمریکا در ماه آوریل به ۱۴/۷ درصد رسید

وزارت کار آمریکا اعلام کرده که در ظرف هفته گذشته حدود سه میلیون نفر دیگر در سراسر این کشور برای دریافت حقوق و مزایای بیکاری به مراکز پرداخت درخواست داده اند.

برخی کارشناسان انتظار داشتند که شمار متقاضیان جدید حدود ۲/۷ میلیون باشد اما روز پنجشنبه (۱۴ مه) اعلام شد که این رقم ۲/۹۸۱ میلیون بوده است. به این ترتیب در ظرف دو ماه گذشته تعداد کل متقاضیان بیمه بیکاری به بیش از ۳۶/۵ میلیون نفر رسیده است.

در پی شیوع ویروس کرونا میزان بیکاری در آمریکا به طور کم سابقه‌ای ناگهان افزایش یافته است.

این در حالی است که کنگره ایالات متحده از ماه مارس تا کنون بسته های حمایتی اضطراری به ارزش حداقل بیشتر از سه تریلیون دلار از جمله برای کمک به کسب و کارهای کوچک به تصویب رسانده است. بانک مرکزی هم برای حفظ ثبات در بازارهای مالی تدابیری به ارزش صدها میلیارد دلار اتخاذ کرده است.

علیرغم افزایش میزان بیکاری بازار بورس و اوراق بهادار نیویورک (وال استریت) پنجشنبه روز نسبتا پررونقی را پشت سر گذاشت. ارزش شاخص‌های اصلی وال استریت پس از یک افت اولیه، بار دیگر افزایش یافت.

شاخص “اس اند پی ۵۰۰” در پایان معاملات روز پنجشنبه با حدود ۱/۱۵ درصد افزایش به۲۸۵۰ واحد رسید. شاخ داو جونز نیز با یک جهش۱/۶۲ درصدی به ۲۳۶۲۵ واحد صعود کرد. شاخص نزدک با کمتر از یک درصد افزایش، به حدود ۸۹۴۳ رسید.

هم زمان مقامات اعلام کردند که سالن بورس نیویورک که به خاطر شیوع کرونا بسته شده بود از روز ۲۶ ماه مه مجددا به روی برخی کارزاران باز می شود.

شیوع کرونا تا به حال به مرگ بیش از ۸۵ هزار نفر در آمریکا منجر شده است.

همچنین بنا بر آمار رسمی دولت، نرخ بیکاری در آمریکا در ماه آوریل به ۱۴/۷ درصد رسید. این رقم پیش از آغاز شیوع کرونا حدود ۴/۴ درصد بود که انتظار می رود در ظرف ماه‌های آینده به ۲۵ درصد برسد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.