رسانه خبری پیامِ ایرانی

ایران امروز جمعه یک سرهنگ پاسدار کشته شده‌ در سوریه را تشییع می‌کند


منبع: دبی – العربیه.نت، فارسی

رسانه‌های ایران گزارش کردند یکی دیگر از پیکارجویان ایرانی به نام ابوالفضل سرلک که در جنگ داخلی سوریه کشته شده، روز جمعه ۱۵ می ۲۰۲۰ در شهر ری تشییع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر «مدافع حرم سرهنگ پاسدار ابوالفضل سرلک» از فرماندهانی بود که سال‌ها در سوریه و عراق جنگیده، او روز یکشنبه ۱۰ می ۲۰۲۰ در «شرق حلب بر اثر برخورد با تله‌های انفجاری» کشته شد و روز جمعه در شهر ری تشییع و در حرم عبدالعظیم دفن خواهد شد.

ایران در طی سال‌های گذشته با اعزام نیروی ایرانی، عراقی، افغان و پاکستانی و دیگر نیروهای شبه‌نظامی طرفدار خود به سوریه، در سرکوب و به خشونت کشاندن اعتراضات مردم این کشور که در ابتدا به شکل مسالمت‌آمیزی آغاز شد، نقش مستقیم ایفا کرد.

آمار دقیقی از پیکارجویان ایرانی و شبه‌نظامیان افغان، پاکستانی، لبنانی و عراقی که در جنگ داخلی سوریه و در حمایت از بشار اسد کشته شده‌اند وجود ندارد ولی در یکی از آخرین اظهارنظرها در ماه می ۲۰۱۹، رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات «بنیاد شهید و امور ایثارگران» ایران، تعداد پیکارجویان ایرانی کشته شده را حدود ۲ هزار نفر اعلام کرد. علاوه بر این کشته، چندهزار نفر از پیکارجویان اجاره‌ای افغانستانی و پاکستانی که در قالب گردان‌های زینبیون و فاطمیون راهی سوریه شده‌اند، نیز کشته شدند.

براساس آمارها جنگ داخلی سوریه بیش از نیم میلیون کشته و چندین میلیون آواره در پی داشت.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.