رسانه خبری پیامِ ایرانی

شکایت یک کلیسا از نرم‌افزار زوم بابت نمایش تصاویر پورن در جلسه انجیل‌خوانی


شمار کاربران زوم از ۱۰ میلیون در روز به ۲۰۰ میلیون رسیده است.حق نشر عکس
Reuters

Image caption

شمار کاربران زوم از ۱۰ میلیون در روز به ۲۰۰ میلیون رسیده است.

یک کلیسا در کالیفرنیا آمریکا از شرکت زوم شکایت کرده است با این ادعا که یک هکر به جلسه انجیل‌خوانی رخنه کرده و در آن تصاویر پورنوگرافی و همین‌طور تصاویری از آزار جنسی کودکان منتشر کرده است.

نرم‌افزار زوم برای تماس‌های ویدیویی از جمله به طور گروهی طراحی شده است و در هفته‌های اخیر با محدودیت‌ها و تعطیلی‌های اجباری در نقاط مختلف جهان برای مهار شیوع ویروس کرونا، عده خیلی بیشتری از آن برای جلسه‌های مختلف استفاده می‌کنند.

کلیسای لوتران سن‌پائولوس، یکی از قدیمی‌ترین کلیساها در سان‌فرانسیسکو، در شکایت‌نامه‌اش گفته که وقتی رهبران کلیسا درباره این مشکل با شرکت زوم تماس گرفتند، آنها “هیچ کار نکردند”.

شرکت زوم حاضر نشده درباره این شکایت واکنشی نشان دهد ولی به امکانات امنیتی جدید در این نرم‌افزار اشاره کرده است.

با افزایش استفاده از زوم، بحث‌ها درباره امنیت و رخنه‌ناپذیری این نرم‌افزار بالا گرفته است. گزارش‌هایی درباره ورود حاضران ناخوانده به جلسه‌های مختلف منتشر شده که در بعضی موارد محتوای نژادپرستانه، آزاردهنده یا تصاویر عریان در جلسه‌های مجازی گذاشته‌اند.

کلیسای سن‌پائولوس در شکایتش گفته که عامل این رخنه را می‌شناسد و چندین بار درباره او به مقام‌های مربوطه گزارش داده بودند.

کلیسا گفته است که هشت شرکت‌کننده در جلسه مطالعه انجیل، که اغلبشان افراد بازنشسته هستند، موقع رخنه کنترلی بر رایانه‌هایشان نداشتند و در این مدت هکر فیلم‌های پورنوگرافی و آزار جنسی و فیزیکی نوزدان و کودکان برای آنها پخش کرد.

شرکت زوم پیش‌تر مدعی شده بود که تماس‌ها را رمزگذاری سر به سر می‌کند اما در واقع چنین کاری نمی‌کرد. اما در روزهای گذشته در وبسایتش اعلام کرد که اقدامات ایمنی بیشتری در پیش گرفته و قول داده که این شیوه رمزگذاری را هم اضافه کند.

با این رمزگذاری، فقط کاربرانی که در تماس با یک‌دیگر هستند می‌توانند پیام‌ها و محتوای تبادل‌شده را ببینند.

حق نشر عکس
Zoom

Image caption

با افزایش استفاده از زوم، بحث‌ها درباره امنیت و رخنه‌ناپذیری این نرم‌افزار بالا گرفته است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.