رسانه خبری پیامِ ایرانی

کشتی باری ایران در تنگه سنگاپور به گل نشست


Share

روابط عمومی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد یک فروند از کشتی‌های ناوگان کشتیرانی ایران ۲۲ اردیبهشت هنگام عبور از تنگه سنگاپور به علت مشکلات فنی به گل نشست، اما این حادثه هیچگونه خسارت جانی و زیست‌محیطی در پی نداشت. بدنه کشتی به سختی آسیب دیده چنانکه ممکن است به سادگی قابل مرمت نباشد.

کشتی باری ایران در تنگه سنگاپور به گل نشست
کشتی باری ایران در تنگه سنگاپور به گل نشست

یک فروند کشتی باری ایرانی به نام «شهرزاد» دو روز قبل به سمت بندر یانگشان چین می‌رفت که در تنگه سنگاپور به گل نشست. خبر آن اما با دو روز تأخیر در رسانه‌ها درج شد. تصاویری که از کشتی به گل نشسته ایرانی در تنگه سنگاپور با بدنه آسیب‌دیده منتشر شد، سبب گمانه‌زنی‌هایی در شبکه‌های اجتماعی شد.

محمد راستاد، رئیس سازمان بنادر و دریانوردی اما ساعتی بعد از وقوع حادثه اعلام کرد آسیب‌های بدنه کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور صرفاً به دلیل به گل نشستن بوده و اقدامات لازم برای بررسی این سانحه و نجات این کشتی در دستور کار قرار گرفته است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمد راستاد پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت در جمع خبرنگاران گفت:

«بر اساس آخرین اطلاعات رسیده، کشتی باری ایرانی که متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است، در تنگه سنگاپور از مسیر منحرف شده و به گل نشسته و طبیعتاً بدنه کشتی آسیب دیده اما خوشبختانه هیچ مشکلی برای خدمه کشتی و نیروی انسانی آن به وجود نیامده است.»

راستاد در ادامه سخنانش در این نشست خبری گفت:

«شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با خدمه کشتی باری ایرانی ارتباط برقرار کرده‌. در حال حاضر اولویت با عملیات نجات کشتی است که همچنان در محل مورد نظر بوده و به گل نشسته است. برای عملیات نجات از تیم نجات بومی استفاده خواهد شد.»

بر اساس گزارش‌های تأیید نشده کشتی باری شهرزاد در حال عبور از کنار یک کشتی باری دیگر بود که دچار سانحه شد و بدنه آن آسیب دید. این احتمال وجود دارد که بدنه کشتی به سادگی قابل مرمت نباشد. دو سال قبل نفتکش سانچی متعلق به شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی در اثر برخورد با یک کشتی چینی غرق شد.

بیشتر بخوانید:

سانچی غرق شد

 


Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.