رسانه خبری پیامِ ایرانی

ویدئو؛ وقوع آتش‌سوزی در مقر حزب اسلام‌گرای النهضه تونس


شاهدان عینی در گزارشی به «رویترز» از وقوع آتش‌سوزی در مقر اصلی حزب اسلام‌گرای النهضه در تونس خبر دادند.

بر اساس گزارش‌ها در پی این آتش‌سوزس که پنج‌شنبه 9 دسامبر در مقر اصلی حزب النهضه اتفاق افتاد، آمبولانس‌ها بلافاصله برای خاموش کردن آتش و خارج کردن افراد محاصره شده در میان شعله‌های آتش، به محل حادثه شتافتند.

این در حالی بود که دود ناشی از آتش‌سوزی، شماری از کارمندان مقر حزب النهضه را احاطه کرده بود و آن‌ها در بالکن‌ها پناه گرفته و در انتظار تخلیه از این ساختمان بودند.

محمد القومانی، از رهبران حزب اسلام‌گرای النهضه فاش کرد که ورود یک شخص و اقدام به خودسوزی او در مقر اصلی حزب النهضه در تونس، باعث آتش گرفتن مقر این حزب شد.

به گفته رسانه‌های تونس، یک نفر در آتش‌سوزی مقر اصلی حزب اسلام‌گرای النهضه جان‌باخته است.

همچنین اطلاعات اولیه نشان می‌دهد فردی که مقر حزب النهضه را به آتش کشیده و در این آتش‌سوزی جان خود را از دست داده است، اخیراً از محل کار خود در حزب النهضه، اخراج شده و امروز درخواست ملاقات با راشد الغنوشی رهبر این حزب اسلام‌گرا را کرده بود که پس از ممانعت از ملاقات، با ریختن بنزین بر خود، اقدام به خودسوزی کرد که منجر به شعله‌ور شدن و آتش‌سوزی در مقر این حزب شد.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، در حادثه آتش‌سوزی در مقر اصلی حزب اسلام‌گرای النهضه در تونس یک نفر جان‌باخته و 12 نفر دیگر دچار مصدومیت شدند.

او افزود که معاون رئیس حزب اسلام‌گرای النهضه در تونس در این حادثه، هنگام تلاش برای نجات جان خود از حریق، مصدوم شد.

به گفته شاهدان عینی به رویترز، نیروهای آتش‌نشانی افرادی را که در این مرکز در آتش گرفتار شده بودند را نجات دادند.

علاوه بر این، کلیپ‌های ویدئویی منتشر شده توسط فعالان در وبگاه‌ها، علی العریض از رهبران حزب النهضه و وزیر پیشین کشور را نشان می‌داد که به دلیل دود و آتشی که اطراف دفترش را فرا گرفته بود، قادر به تنفس نبوده و خود را از طبقه بالا به پایین پرت کرد.

برخی از صحنه‌ها، سرایت سریع شعله‌های آتش به داخل و خارج ساختمان به دلیل وزش باد و همچنین تلاش رهبران النهضه و کارمندان این مرکز، برای شکستن پنجره‌ها و پریدن از طبقات بالا را ثبت کرده است.

شکستگی و سوختگی

پیشتر سامی الطریقی، مشاور سیاسی رئیس حزب النهضه تأکید کرده بود که تحقیقات، مشخص خواهد کرد که آیا این حادثه «عمدی بوده یا اتفاقی» است.

او در گفته‌هایش که از سوی رسانه‌های محلی منتشر شد، افزود که این آتش‌سوزی، زیان‌هایی به بار آورده و «هر دو پای علی العریض شکست و عبدالکریم الهارونی از رهبران النهضه، دچار سوختگی شد.»

از سویی سرتیپ منیر، رئیس آتش‌نشانی تونس نیز مجروح شدن 12 نفر از جمله العریض در این حادثه را تایید کرد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.