رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بازداشت بیش از ۱۲۰۰ متخلف محیط زیستی و محکومیت شش خاطی دیگر


داود امجدی، افزود: “ماموران انتظامی شهرستان لارستان پس از مطلع شدن از اینکه فردی ۲ راس بزغاله وحشی را در منزلش در شهر خور از توابع این شهرستان مخفی کرده با هماهنگی قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند و در بازرسی از منزل این شکارچی ۲ بزغاله وحشی را کشف کردند”.

وی افزود: یک نفر متهم در این زمینه بازداشت و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد”.

به گزارش رکنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مشهد گفت: “یک شکارچی تحت تعقیب پس از چند ماه، حین انتقال لاشه شکار در منطقه هزارمسجد مشهد بازداشت و از وی انواع سلاح شکاری و ادوات مربوط کشف شد”.

وی افزود: “این فرد در منطقه شکار ممنوع هزارمسجد به صورت گسترده‌ای اقدام به شکار حیواناتی نظیر کل‌وحشی و … می‌کرد”.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مشهد میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست به خاطر شکار یک رأس کل‌وحشی را ۲۵ میلیون تومان ذکر کرد و گفت: “متخلف پس از واریز وجه جریمه، به دستگاه قضایی معرفی شد”.

بازداشت سه متخلف شکار و صید در شهرستان نایین

به گزارش صداوسیما، سه متخلف شکار و صید در پناهگاه حیات وحش عباس آباد شهرستان نایین بازداشت شدند.

مسئول اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان نایین گفت: “از متخلفان  یک قبضه اسلحه دولول قاچاق و یک عدد دوربین دوچشمی و ۱۴ عدد فشنگ کشف و جمع آوری شد”.

بازداشت دو شکارچی متخلف در گرمه

به گزارش ایرنا، احمد صفرزاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمه از بازداشت دو  شکارچی متخلف قبل از اقدام به شکار خبر داد.

وی در این خصوص گفت: “در گشت و کنترل مشترک مامورین یگان حفاظت و مامورین انتظامی شهرستان گرمه در حاشیه منطقه آزاد کوه بهار، دو شکارچی متخلف قبل از اقدام به شکار دستگیر و یک قبضه اسلحه تک لول غیر مجاز به همراه مقادیری فشنگ کشف و ضبط شد”.

او افزود: “متهمان به جرم شروع به شکار غیر مجاز حیوانات وحشی و حمل اسلحه غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی شدند”.

بازداشت ۲ شکارچی بز وحشی در لارستان

به گزارش صدا و سیما، فرمانده انتظامی لارستان گفت: “ماموران انتظامی این شهرستان ، حین کنترل محل‌های عبور شکارچیان غیر مجاز، به یک سواری مشکوک شده و در بازرسی از خودرو ۱۵ کیلوگرم گوشت قوچ وحشی، ۲ قبضه سلاح شکاری و یک عدد دوربین شکاری کشف کردند”.

سرهنگ داود امجدی افزود: “در این خصوص ۲ متخلف دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند.”

دستگیری ۳ متخلف محیط زیست غیر مجاز در آمل

به گزارش صداوسیما، ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل ۲ شکارچی غیر مجاز و یک متخلف قاچاق چوب را بازداشت کردند.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در این خصوص گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل حین گشت و کنترل در منطقه جنگلی چلاو دو شکارچی غیرمجاز را قبل از اقدام به شکار قرقاول به همراه دوقبضه سلاح شکاری دستگیر کردند”.

کامیار ولی پور افزود: “در ماموریت دیگری ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل یک خودرو حامل چوب قاچاق را توقیف و متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد”.

بازداشت ۲ شکارچی متخلف در پارک ملی دز

به گزارش رکنا، رئیس اداره محیط زیست پارک ملی دز گفت: “۲ نفر از اتباع خارجی ‌که در پارک ملی دز در استان خوزستان اقدام به شکار غیرمجاز کرده بودند دستگیر شدند”.

وی با بیان اینکه تعدادی پرنده بلدرچین و ادوات صید این گونه از متخلفان کشف و ضبط شد، افزود: “افراد مذکور به منظور سیر مراحل قانونی و رسیدگی به تخلف صورت گرفته به مراجع قضایی معرفی شدند”.

بازداشت ۲۰ متخلف محیط زیستی در زنجان

به گزارش فارس، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه در فروردین‌ماه سال ۹۹، ۱۷ فقره پرونده تخلف تشکیل و همه این پرونده‌ها در جریان است، گفت: “در جریان این پرونده‌ها ۲۰ متخلف دستگیر شدند”.

اسماعیل قلی‌زاده با بیان اینکه در فروردین‌ماه سال‌جاری پنج قطعه کبک زنده‌گیری شده است، ادامه داد: “در این ماه پنج مورد پرونده شروع به شکار تشکیل شده است”.

بازداشت یک متخلف محیط زیستی در رامسر

به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی رامسر از دستگیری قاچاقچی پوست پلنگ ۸۰۰ میلیونی در این شهرستان خبر داد.

علی قیصری فرمانده انتظامی شهرستان رامسر، گفت: “در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق و فروش پوست انواع حیوانات وحشی در شهرستان رامسر، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت”.

قیصری از کشف یک تخته پوست پلنگ که کارشناسان ارزش آن را بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال عنوان کردند، از متهم خبر داد و گفت: “متهم ضمن اعتراف به خرید و فروش پوست انواع حیوانات وحشی با همکاری شکارچیان غیر مجاز منطقه اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد”.

بازداشت شکارچی قوچ وحشی در ازنا

به گزارش صدا و سیما، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از بازداشت شکارچی غیر مجاز یک رأس قوچ وحشی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند گفت: “یک شکارچی غیر مجاز که اقدام به شکار یک رأس قوچ وحشی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا کرده بود، با تلاش محیط بانان و همکاری نیروهای بسیج روستایی دستگیر شد”.

وی افزود: “پرونده این متخلف پس از بازجویی مقدماتی، برای سیر مراحل قضائی به دادگستری ارجاع و ادوات شکار کشف شده از وی شامل اسلحه، فشنگ و دوربین شکاری طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید تا صدور رأی قطعی به صورت امانی نزد این اداره باقی می‌مانند”.

بازداشت متخلفان صید غیرمجاز ماهی در درگز

به گزارش رکنا، ماموران یگان حفاظت پارک ملی تندوره حین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی موفق به دستگیری دو نفر متخلف صید غیرمجاز ماهی شدند.

رئیس پارک ملی تندوره اظهار داشت: “از این متخلفان تعداد ۶ عدد لنسر ماهیگیری و ۲ قطعه ماهی کشف و ضبط شد”.

حسین اصلاحی افزود: “این متهمان مبلغ ۴۰۰هزار ریال بابت خسارت وارده به حساب جرایم محیط زیست واریز کردند و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند”.

بازداشت ۲ شکارچی متخلف در کلات

به گزارش صداوسیما، ۲ شکارچی متخلف که یک راس قوچ وحشی از گونه حمایت شده را در شهرستان کلات شکار کرده بودند بازداشت شدند.

رئیس محیط زیست شهرستان کلات گفت:” از این دو شکارچی متخلف لاشه یک راس قوچ وحشی، یک قبضه اسلحه شکاری و سه تیر فشنگ ساچمه‌ای کشف و ضبط شد”.

متخلفان بعد از تشکیل پرونده تخلف جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع محترم قضایی شدند.

بازداشت یک متخلف محیط زیستی در آستارا

به گزارش ایلنا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا گفت: “عامل قطع ۵۰ اصله درخت جنگلی در ارتفاعات بخش لوندویل این شهرستان بازداشت شد.

نسرین غزنوی افزود: “در عملیاتی دیگر توسط ماموران یگان حفاظت این اداره، شش کوره غیرمجاز زغال در ارتفاعات گلین داشی بخش لوندویل تخریب شد”.

وی ادامه داد: “اغلب عاملان قطع درخت و صاحبان کوره‌ها در ارتفاعات آستارا غیر بومی هستند”.

بازداشت یک هزار و ۲۲۸ متخلف محیط زیستی در گیلان

به گزارش ایرنا، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: “در سال گذشته (۹۸) یک هزار و ۲۲۸ قاچاقچی چوب در این استان دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند”.

محمد قربانی لرد، افزود: “سال گذشته ۷۰۰ دستگاه وسیله نقلیه حامل چوب آلات قاچاق در استان گیلان کشف و توقیف و یک هزار و ۴۴۰ فقره پرونده تخلف تشکیل شد”.

بازداشت یک متخلف محیط زیستی در شهرستان دیر

به گزارش ایرنا – فرمانده انتظامی دیر گفت: “یک دستگاه کامیون حامل ۱۰ تن چوب تزئینی به ارزش یک میلیارد ریال در این شهرستان کشف شد”.

مهدی نظریه، در تشریح این خبر افزود: “در راستای اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پاسگاه انتظامی “دوراهک” در محور خروجی شهرستان به یک دستگاه کامیون به ظن حمل کالای قاچاق مشکوک و آن را توقیف کردند”.

وی اضافه کرد: “با رعایت همه جوانب، پس از بررسی دقیق مشخص شد، محموله خودرو یاد شده شامل ۱۰ تن چوب تزئینی به شکل درختچه فاقد مدارک گمرکی است”.

وی یادآور شد: “در این رابطه یک متهم بازداشت و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت”.

سه واحد آلاینده دامغان به مراجع قضایی معرفی شد

به گزارش ایرنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان گفت: “سه واحد صنعتی و تولیدی شهرستان سال گذشته به دلیل آلایندگی و توجه نکردن به اخطارهای این نهاد، به مراجع قضایی معرفی شد”.

علی آذرپور، بیان کرد: “در سال گذشته، ۲۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنعتی و تولیدی توسط بازرسان محیط زیست انجام شد. در بازرسی های سال گذشته، ۳۴ واحد صنعتی و تولیدی آلاینده شهرستان شناسایی و اخطار دریافت کردند”.

آذرپور اظهار داشت: “تخریب زیست محیطی، آلودگی هوا و رهاسازی فاضلاب از مهم‌ترین آلایندگی های این واحدها بود که مهمترین فعالیت این واحدها در زمینه شن، ماسه،کُک و کشتارگاه بوده است.

۶ ماه حبس، مجازات مدیر یک واحد صنعتی آلاینده هوای دزفول

به گزارش ایرنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گفت: “مدیر یک واحد صنعتی آلاینده هوا در دزفول، با پیگیری اداره محیط زیست به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد”.

مصطفی استاد چینی‌گر، افزود: “با پیگیری واحد حقوقی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، کارخانه آلوده کننده مستقر در شهرستان دزفول به دلیل ایجاد آلودگی زیست محیطی و تهدید علیه بهداشت عمومی به مرجع قضایی معرفی شد”.

وی اظهار داشت: “با توجه به تخلف صورت گرفته از سوی کارخانه و ارائه مستندات، مالک این واحد صنعتی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد”.

صدور حکم جریمه نقدی برای یک متخلف شکار و صید در کاشان

به گزارش صدا و سیما، متخلف شکار و صید در شهرستان کاشان به پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.

برای این متخلف شکار و صید که اقدام به حمل و نگهداری غیر مجاز گوشت یک رأس آهو و مهمات کرده بود پس از طی مراحل دادرسی در دستگاه قضا با توجه به صدور رأی محکومیت در دادگاه بدوی، حکم قضایی صادر شد.

پس از تحقیقات و بررسی های صورت گرفته با استناد ماده ۳۵۸ قانون آیین دادرسی مدنی، دادگاه دادنامه بدوی را تایید و شخص خاطی را محکوم به پرداخت ۲۷ میلیون ریال جزای نقدی کرد”.

محکومیت یک شهردار و چهار دهیار در شهرستان رودسر به حبس و انجام خدمات عمومی

به گزارش تابناک، علی محمدپور، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر اظهار داشت: “یک شهردار و چهار دهیار در شهرستان رودسر بدلیل تخلفات محیط زیستی به حبس و انجام خدمات عمومی محکوم شدند”.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر با اعلام این خبر گفت: “چهار دهیار در شهرستان رودسر بعلت انباشت پسماند در معابر عمومی و فضای باز حوزه استحفاظی خود و همچنین یک شهردار بدلیل دفن غیر اصولی پسماند به دادگاه معرفی و محکوم شدند”.

علی محمدپور افزود: “با توجه به کنترل و پایش مستمر کارشناسان این اداره از جاده‌ها و معابر عمومی شهرستان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه پسماند، پس از مستندسازی، اخطاریه‌های لازم به مدیران اجرایی داده می‌شود تا نسبت به پاکسازی و رفع مشکل اقدام کنند و در صورت عدم تمکین به مفاد اخطاریه، مدیر مربوطه به دادگاه معرفی خواهد شد”.

رئیس حفاظت محیط زیست رودسر در پایان با تاکید بر جدیت حفاظت محیط زیست در معرفی متخلفین به دادگاه گفت چهار دهیار فوق پس از معرفی به دادگاه، هر کدام به چهار ماه الی دو سال خدمات عمومی تحت نظارت محیط زیست و شهردار یاد شده نیز به پنج ماه حبس محکوم شدند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.