رسانه خبری پیامِ ایرانی

پاندمیک کرونا چه بسا سال‌ها ماندگار باشد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

«پاندمیک کرونا، چه بسا چندین سال ادامه یابد» کارشناس اقتصادی ژاپن با بیان این عبارت در روز جمعه ۱۵ مه، عنوان ساخت که کشورش باید تست‌های تشخیص کرونا را در شمار زیاد، اجرا کرده و بسته‌های حمایت مالی سخاوت‌مندانه‌تری را دراختیار خانوادهای ژاپنی قرار دهد؛ آن‌هم در زمانی که هیچ یک از بخش‌های حیاتی و مهم جهان از تاثیرهای منفی بر جای مانده از کرونا، بی‌نصیب نمانده است.

این بیان در پی تازه‌ترین موضع سازمان جهانی بهداشت در روز پنجشنبه ۱۴ مه، در خصوص پاندمیک مرگبار کرونا با این محتوا بود که «ویروس کرونا مانند ویروس‌های پیش از آن، چه بسا برای همیشه با ما همراه باشد».

کیشیرو کوبایاشی که سه‌شنبه گذشته به عنوان عضوی از کمیته مشورت‌دهی به دولت ژاپن در مورد تدابیر مربوط به مبارزه با کرونا، منصوب شد، عنوان ساخت که دولت قادر است، بودجه لازم برای هزینه‌سازی‌های کلان در مقابله با تاثیرات منفی شیوع کرونا را از طریق صدور هرچه بیشتر اوراق بهادار، تامین کند که بانک مرکزی ژاپن قادر است با خریداری آن‌ها، مانع بالارفتن نرخ بهره‌های درازمدت گردد.

کوبایاشی که کارشناس اقتصادی موسسه خصوصی پژوهش‌های سیاسی توکیو است در گفتوگو با رویترز همچنین خاطرنشان نمود: «این کار ممکن است تا ۴ سال زمان ببرد» که اشاره به زمان لازم برای تولید واکسن یا داروی اثربخش برای مقابله با کرونا و توزیع آن است.

صد هزار ین در ماه

او توضیح داد که این امر بیانگر ضرورت اجرای تدابیر قدرت‌مندانه‌تر برای کمک به اقتصاد ژاپن در راستای جلوگیری از بروز رکودی دیرپا و شدید می‌باشد؛ به طوری که می‌توان مبالغی بالغ بر ۱۰۰ هزار ین (۹۳۴ دلار) در ماه را به هر فرد ژاپنی اختصاص داد که دچار کمبود شدید درآمد ناشی از شیوع کرونا شده است.

کوبایاشی افزود که هزینه این برنامه برای دولت تا ۲۴ تریلیون ین خواهد رسید اما نکته مهم‌تر، تلاش برای کاستن از حالت نگرانی عمومی ناشی از کرونا و پیامدهای آن می‌باشد.

بیش از ۳۰۰هزار جان باخته

فراموش نباید کرد بر اساس برآورد فرانس‌پرس مبتنی بر آمار رسمی، پاندمیک کرونا تا ساعت ۲۰:۳۰ به وقت گرینویچ پنجشنبه ۱۴ مه، جان بیش از ۳۰۰ هزار نفر را در سراسر جهان ستانده که متجاوز از ۲۴۰ هزار تن از جان باختگان از اروپا و آمریکا هستند.

برآورد جمعی از این قرار است که شمار جان‌باختگان در سراسر دنیا بالغ بر ۳۰۰۱۴۰ مورد (از میان ۴۴۰۳۷۱۴ مبتلا به کووید ۱۹) شده که ۱۶۲۶۵۴ جان‌باخته در قاره اروپا هستند که با ۱٫۸۲۵۸۱۲ مورد ابتلاء، متحمل بیشترین زیان ناشی از کرونا شده است. آمریکا با ۸۵۱۹۴ مورد مرگ و میر، رکورد‌دار شمار جان‌باختگان است و پس از آن بریتانیا (۳۳۶۱۴ مورد)، ایتالیا ( ۳۱۳۶۸ مورد)، فرانسه (۲۷۴۲۵ مورد) و اسپانیا ( ۲۷۳۲۱ مورد) قرار دارند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.