رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | زخمی شدن ۳ کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی چالدران


خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، سه کولبر در مناطق مرزی شهرستان چالدران هدف تیراندازی نیروهای نظامی قرار گرفته و به شدت زخمی شدند. یکی از این کولبران جهت مداوا به مراکز درمانی شهر تبریز منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کولبر نیوز، روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، نیروهای هنگ مرزی شهرستان چالدران در استان آذربایجان غربی در نزدیکی روستای “وکیل” به سوی گروهی از کولبران آتش گشودند که موجب زخمی شد ۳ کولبر شد.

بر اساس این گزارش، در این حادثه “رضا سرشیری”، “مناف حسن زاده” از ناحیه زانو و “بهزاد رمضانی” از ناحیه کمر مجروح شده‌اند.

در این گزارش آمده است،‌ رضا سرشیری جهت رسیدگی پزشکی به مراکز درمانی تبریز منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.