رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا وزیر بهداشت برزیل را از کار بیکار کرد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

نلسون تیش وزیر بهداشت برزیل روز جمعه ۱۵ می ۲۰۲۰ در پی اختلاف نظر با ژائیر بولسونارو رئیس‌جمهوری این کشور در زمینه سیاست‌های مربوط به مبارزه با کرونا از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش فرانس‌پرس نلسون تیش تنها یک ماه پیش مسئولیت مهم وزارت بهداشت برزیل را بر عهده گرفت. در این کشور تا کنون ۱۴ هزار نفر جان خود را در اثر ویروس کرونا از دست داده‌اند. برزیل همچنین با ثبت ۲۰۰ هزار مبتلا، آلمان و فرانسه را از این نظر پشت سر گذاشت.

دکتر نلسون تیش که یک متخصص سرطان‌شناسی است به دلیل اختلاف نظر با رئیس‌جمهوری درباره داروی کلروکین از سمت خود استعفا کرد. بولسونارو به شدت به کارایی این دارو باور دارد ولی تیش می‌گوید که این دارو کارآمدی خود در مقابله با کرونا را ثابت نکرده است.

نلسون تیش در ۱۷ آوریل ۲۰۲۰ به جای لوئیس هنریکو ماندیتا، وزیر بهداشت محبوب پیشین برزیل این سمت را بر عهده گرفت. ماندیتا هم به دلیل اختلاف نظر با بولسونارو درباره اقدامات مربوط به کرونا از این سمت کنار گذاشته شد.

ژائیر بولسونارو به شدت با اعمال محدودیت و قرنطینه در کشور ۲۱۰ میلیون نفری برزیل مخالف است و معتقد است این فرصت‌های شغلی و اقتصاد برزیل را از بین می‌برد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.