رسانه خبری پیامِ ایرانی

ساخت تست ۳ ساعته تشخیص کرونا در سعودی


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

یک تیم تحقیقاتی از مرکز تحقیقات بیمارستان تخصصی ملک فیصل در پادشاهی عربی سعودی جمعه ۱۵ ماه مه ۲۰۲۰ موفق شد تست تشخیص بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا را تولید کند که اعلام نتیجه آن تنها ۳ ساعت به طول خواهد انجامید.

به گزارش العربیه این تست تشخیص کرونا با همت تیمی تحقیقاتی به سرپرستی دکتر احمد القحطانی و دکتر فاطمه الهملان دانشمندان محقق در زمینه میکروبیولوژی سعودی ساخته شده است.

تست جدید تشخیص موارد ابتلا به کرونا با بررسی پلیمریزاسیون جزئی ویروس PCR صورت می‌گیرد و از موافقت اداره کل غذا و داروی سعودی برخوردار است.

دکتر علی الزهرانی مدیر اجرایی مرکز تحقیقات بیمارستان تخصصی ملک فیصل در ریاض گفت که این تست تشخیص کرونا با استانداردهای آزمایشگاهی علمی دقیق مورد بررسی قرار گرفته و کلیه مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشته و با نتایج به دست آمده در آزمایشگاههای تشخیص پایه در بیمارستان ملک فیصل مطابقت دارد.

از سویی دکتر ماجد الفیاض ناظر کل اجرایی بر مؤسسه کل بیمارستان تخصصی ملک فیصل و از تلاش‌های تیم محققان سعودی برای تولید این نوع از کیت‌های تشخیص کرونا ابراز قدردانی کرد و گفت که با توجه به تقاضای بسیار بالا در سایه پاندمی کرونا، تولید انبوه این کالا کمبود آن در بازار داخلی را رفع خواهد کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.