رسانه خبری پیامِ ایرانی

هشدار استاندار خوزستان: وضعیت ابتلا به کووید-۱۹نگران‌کننده است، مردم در خانه بمانند


حق نشر عکس
Mehr

استاندار خوزستان روند افزایشی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این استان را نگران‌کننده خوانده و گفته است ۱۶ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان شب گذشته در تلویزیون ایران گفت به دلیل اینکه روند ابتلا به کووید-۱۹ در استان خوزستان صعودی است، محدودیت‌های سختگیرانه‌ای اعمال خواهد شد.

آقای شریعتی، عدم رعایت فاصله‌گیری اجتماعی و اصول بهداشتی را از دلایل افزایش ابتلا در استان دانست و از مردم خواست “نکات بهداشتی را رعایت کنند.”

استاندار خوزستان همچنین در مورد افزایش فشارها به بخش درمانی بیمارستان‌های استان هشدار داده و گفته است افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، “باعث خستگی” کار درمانی شده و احتمال ابتلای آنها را افزایش می‌دهد. او از مردم استان خواسته در خانه بمانند.

۱۶ شهرستان استان خوزستان اکنون در وضعیت قرمز قرار دارند و تا روز دوشنبه تعطیل شده‌اند.

دزفول، باوی، کارون، اهواز، شوشتر، شوش، هفتکل، حمیدیه، مسجدسلیمان، خرمشهر، گتوند، هندیجان، رامهرمز، آبادان، دشت آزادگان و ماهشهر شهرهایی هستند که به دلیل افزایش موارد ابتلا، تعطیل شده‌اند.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

وضعیت قرمز کرونا در لرستان؛ نگرانی از تکرار تجربه خوزستان

استاندار خوزستان از فرمانداران این مناطق خواسته محدودیت‌هایی را برای کنترل شیوع اعمال کنند. او گفته است در این مناطق تا روز دوشنبه تمامی ادارات و اصناف غیر ضروری تعطیل هستند و بانک‌ها با نیمی از کارکنان خود باز خواهند بود.

از چند روز پیش شماری از مقام‌ها در ایران، وضعیت شیوع کرونا در استان خوزستان را نگران‌کننده و “بحرانی” توصیف کرده‌اند.

در برخی مناطق این استان از جمله آبادان قرنطینه کامل اعلام شده و طبق گزارش‌ها، ورودی‌های این شهر از سمت اهواز و ماهشهر مسدود شده است.

روز پیش کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران هم وضعیت شیوع کرونا در استان خوزستان را قرمز دانست.

طبق آمار رسمی در ایران، تا روز جمعه، ۲۶ اردیبهشت، تعداد بیماران مبتلا به کرونا به ۱۱۶ هزار و ۹۰۲ نفر رسیده است. طبق این آمار، تا کنون ۶۹۰۲ نفر در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.