رسانه خبری پیامِ ایرانی

روحانی: راهپیمایی روز قدس در تهران به شکل خودرویی برگزار می‌شود | ایران | DWرئیس جمهوری ایران در جلسه ستاد مقابله با کرونا درباره راهکار پیش‌بینی شده برای برگزاری روز قدس اطلاع‌رسانی کرد. افزون بر آن، روحانی از سرگیری فعالیت‌های ورزشی را نیز اعلام کرد.

خبرگزاری دانشجویی ایران “ایسنا” روز شنبه ۲۷ اردیبهشت (۱۶ مه) به سخنرانی حسن روحانی در جلسه ستاد مقابله با کرونا پرداخته است.

روحانی در سخنرانی خود وضعیت تهران را متفاوت از برخی شهرستان‌های ایران اعلام کرده است. بنا بر اظهارات او، در شهرستان‌هایی که “وضعیت سفید” دارند، روز قدس در محل نماز جمعه برگزار می‌شود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

او اعلام کرد که وضعیت در ۲۱۸ شهرستان ایران “سفید” بوده و در این شهرها امکان برگزاری روز قدس در محل نماز جمعه وجود دارد. به این ترتیب، در این شهرستان‌ها نیز روز قدس به شکل راهپیمایی صورت نمی‌گیرد.

روحانی گفت که در تهران برگزاری روز قدس به صورت “حرکت تبلیغی” و سوار بر خودرو صورت می‌گیرد. روحانی اعلام کرد که تصمیم‌گیری درباره مراسم روز قدس به سپاه پاسداران سپرده شده است.

بر اساس اظهارات رئیس جمهور ایران، قرار شده در تهران افراد به وسیله خودرو و در یک مسیر تعریف شده “حرکت تبلیغی” کنند. روحانی تاکید کرده است که مراسم روز قدس در شهرستان‌ها بدون راهپیمایی و در تهران بدون “اجتماع مردمی” صورت خواهد گرفت.

سایر تصمیمات کرونایی دولت

دولت جمهوری اسلامی اعلام کرده است که نماز عید فطر نیز در شهرستان‌های با “وضعیت سفید” در مساجد و نه در مصلاها برگزار خواهد شد. روحانی گفته است: «مردم در منازل خود هم می‌توانند نماز را بخوانند.»

روحانی از بازگشایی اماکن دینی پس از پایان ماه رمضان و در “چارچوب دستورالعمل‌های تعیین شده” خبر داد. اما تاکید کرد: «رواق‌ها و حرم‌ها بسته خواهند ماند.»

بنا بر تصمیم دولت ایران، رستوران‌ها نیز پس از پایان ماه رمضان بازگشایی خواهند شد. بر اساس اظهارات حسن روحانی کنکور نیز طبق پروتکل‌های دولت برگزار می‌شود و دانشگاه‌ها نیز فعالیت خود را  از روز ۱۷ خرداد از سر خواهند گرفت.

روحانی همچنین از شروع فعالیت‌های ورزشی پس از پایان ماه رمضان خبر داد، اما  تاکید کرد که رقابت‌های ورزشی بدون تماشاچی برگزار می‌شوند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

رئیس جمهوری ایران در سخنرانی خود در جلسه ستاد مقابله با کرونا به مردم هشدار داد که دوران کرونا در ایران تمام نشده است.

روحانی به کاستی‌های مقابله با کرونا اشاره کرده و اعتراف کرد که حتی خبر ابتلا به بیماری کرونا به برخی از مبتلایان هم اطلاع داده نشده است. او گفت:

«قرار شده بود هر کسی که فهمیدیم مبتلاست باید به خود او، خانواده‌اش و محل کارش ابلاغ کنیم. اما این کار بعضا انجام نشده. من چند مورد را اتفاقی بررسی کردم دیدم به خودش هم اطلاع داده نشده» است.

روحانی گفت: «در زمینه مقابله با ویروس کرونا شرایط فردای ما بدتر از امروز نخواهد بود.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.