رسانه خبری پیامِ ایرانی

نماینده ایران در اوپک در اثر خونریزی مغزی جان باخت


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

حسین کاظم‌پور اردبیلی نماینده ایران در اوپک و دیپلمات باسابقه این کشور که مدتی قبل، به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستانی در تهران به کما رفته بود، ساعتی پیش جان باخت.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، شنبه ۱۶ مه ۲۰۲۰، حسین کاظم‌پور اردبیلی در نخستین ساعات امروز در یکی از بیمارستان‌های تهران پس از تحمل دوره‌ای از بیماری، جان باخت.

بر اساس این گزارش، او چندی پیش در پی خونریزی مغزی به کما رفته و در بیمارستان بستری بود.

کاظم‌پور اردبیلی، وزیر بازرگانی اسبق، سفیر سابق ایران در ژاپن؛ از دیپلمات‌های شناخته در دوران حکومت جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید. او از سال ۲۰۱۳ که نماینده ایران در اوپک شد، بارها از کشورهایی که در سیاست‌های تحریم آمریکا علیه ایران، همکاری کرده‌اند، نکوهش کرده است، اما عملکرد او گاه مورد انتقاد رسانه‌ها قرار گرفته است.

وب‌سایت نود اقتصادی در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۸، با اشاره به اقدام برخی کشورهای عضو اوپک برای افزایش تولید نفت به منظور جبران کاهش نفت که با تحریم ایران از فروش، اتفاق می‌افتاد تا در بازار کمبودی احساس نشود، نوشت: «در این میان نماینده ایران در اوپک کاظم‌پور اردبیلی است، او که از ابتدای انتصابش توسط زنگنه وقت چندانی برای بررسی مشکلات ایران در اوپک نداشته و از ابتدا هم یک خط در میان درتوسعه سیاست‌های این وزارتخانه در اوپک حضور داشته است، آیا می‌تواند توطئه نفتی علیه ایران را خنثی کند؟»

در ادامه این گزارش آمده است، حسین کاظم‌پور اردبیلی نماینده ایران در واکنش به اقدام برخی اعضای اوپک گفته بود: «مسخره است که تشکیلاتی از واشنگتن از عربستان می‌خواهند تا افت صادرات نفت ایران و ونزوئلا را به دلیل تحریم‌های غیرقانونی این کشورها جبران کنند».

بر اساس این گزارش، نماینده ایران در هیات عامل اوپک تاکید کرده که اوپک چنین حقارتی را نمی‌پذیرد و افزوده که چقدر کسی باید «متکبر و نادان» باشد که نتواند تاریخ ۶۰ سال گذشته همکاری میان اعضای اوپک را بفهمد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.