رسانه خبری پیامِ ایرانی

مجلس نمایندگان آمریکا بسته حمایت مالی سه هزار میلیارد دلاری را تصویب کرد | جهان | DW



بحران کرونا صحنه سیاست آمریکا را به شدت تحتالشعاع قرار داده است. برای مهار این بحران تابحال دولت بسته‌های حمایت مالی میلیاردی ارائه کرده است اما این بسته‌های کمک مالی برای مقابله با بیکاری ۳۶ میلیون آمریکایی که بر اثر شیوع کرونا کار خود را از دست دادهاند کمک مؤثری نبوده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در نوامبر ۲۰۲۰ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می‌شود و دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات که پیش از بروز بحران کرونا رقابت‌های خود را آغاز کرده بودند اکنون برای کسب آرای رایدهندگان با بسته‌ حمایت مالی وارد میدان کارزار انتخاباتی شدهاند. 

در تازه‌ترین اقدامات مجلس نمایندگان آمریکا که حزب دموکرات در آن از اکثریت آرا برخوردار است یک بسته حمایت مالی برای مقابله با ابعاد اقتصادی بحران کرونا به ارزش سه هزار میلیارد دلار تصویب کرد. این طرح با ۲۰۸ رای موافق و ۱۹۹ رای مخالف به تصویب رسید. براساس این طرح میلیون‌ها نفر و هزاران بنگاه اقتصادی از کمک‌های مالی دولتی بهره‌مند خواهند شد.

روشن نیست که بسته حمایت مالی دموکرات‌ها به مرحله عملی برسد، زیرا علاوه بر مجلس نمایندگان در مرحله بعدی مجلس سنا نیز باید آن را تصویب کند و نمایندگان جمهوری‌خواه که در سنا اکثریت دارند با آن مخالفند.

اما اگر مجلس سنا هم طرح بسته حمایت مالی سه میلیارد دلاری را تصویب کند آیا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا حاضر است طرح مخالفان خود را امضا کند؟

میچ مککونل، نماینده جمهوری‌خواه در سنا بسته حمایت مالی دموکرات‌ها را در توییتر “آرزوی جناح چپ” حزب دموکرات توصیف کرده و با آن مخالفت کرده است.

کایلی مک‌انانی، سخنگوی کاخ سفید هم گفته است که طرح مجلس نمایندگان “کاملاً غیرقابل قبول است”.

آمریکا با یک میلیون و ۴۴۳ هزار مبتلا به کرونا و ۸۷ هزار فوتی از جایگاه نخست در میان کشورهای آلوده به ویروس کرونا برخوردار است.

بسته حمایت مالی پیشنهادی مجلس نمایندگان ۱۸۰۰ صفه دارد. براساس این طرح به هر خانوار آمریکایی ۶۰۰ دلار پرداخت خواهد شد. ۷۵ میلیارد دلار نیز برای تست کرونای شهروندان درنظر گرفته شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

کنگره آمریکا قبلا در ماه مارس نیز با حمایت جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها یک بسته حمایت مالی ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد دلاری تصویب کرده بود. دولت ترامپ می‌خواهد قبل از تصمیم‌گیری در مورد بسته حمایت مالی کنونی، منتظر تأثیر قوانینی باشد که تاکنون تصویب شده‌اند.





منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.