رسانه خبری پیامِ ایرانی

تائید خبر آتش‌سوزی در مقبره یهودیان در همدان۳۶ دقیقه

استان‌وایر- یکی از خبرنگاران حوزه میراث فرهنگی با انتشار تصاویری از مقبره «استر و مردخای» یهودیان در همدان از سالم بودن ساختمان این مکان مذهبی خبر داد.

فرزانه ابراهیم‌زاده در توییتر خود نوشته که «آتش‌سوزی کوچکی در این آرامگاه رخ داده و مسئولین میراث هم آن را تایید کرده‌اند، اما هنوز درباره علت آتش‌سوزی نظری داده نشده است.»

به نوشته این خبرنگار، تاکنون هیچ گروهی در مورد این آتش‌سوزی اظهار‌نظری نکرده و به نظر نمی‌رسد این اقدام هم «عمدی» بوده باشد.

آن‌طور که فرزانه ابراهیم‌زاده نوشته، قرار است در جند ساعت آینده فرماندار همدان گزارش تحقیقات درباره این آتش‌سوزی را اعلام کند.

خبرگزاری ایرنا هم روز شنبه ۲۷ اردیبهشت گزارش کرده ظهر پنجشنبه گذشته فردی از طریق بانک مجاور مقبره «اِستِر و مُردخای» قصد ورود به این مکان برای انجام یکسری اقدامات را داشته که موفق نشده است.

جاناتان گرینبلات، رئیس «اتحادیه ضد افترا» هم روز گذشته خبر از به آتش کشیده شدن مقبره «استر و مردخای» در شهر همدان داده بود.

ایلان کار، نماینده ویژه دولت آمریکا در رصد و مقابله با یهودستیزی هم حمله به این مقبره را محکوم کرده است.

مقبره استر (ملکه یهودی پادشاه هخامنشی) و مردخای در مرکز شهر همدان قرار دارد و جزء مهم‌ترین زیارتگاه‌های یهودیان ایران و جهان است.

این مقبره جزء آثار میراث فرهنگی ایران ثبت شده‌ است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید:  www.ostanwire.comمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.