رسانه خبری پیامِ ایرانی

دادستانی شیراز با ارسال پیامک معلمان را تهدید کرد<![CDATA[1 ساعت،45 دقیقه

استان‌وایر- دادستانی شیراز با ارسال پیامکی به معلمان آن‌ها را تهدید کرد که «صدور و انتشار فراخوان و شرکت در هرگونه تجمع فاقد مجوز که موجب سوءاستفاده عناصر معاند شود»، ممنوع است.

علیرغم دریافت این پیامک تهدید آمیز اما کانال تلگرامی معلمان عدالتخواه تصاویری منتشر کرده است که نشان می‌دهد معلمان در شیراز امروز در خیابان تجمع کرده و خواهان مطالبات خود شده‌اند.

محمد حبیبی فعال صنفی معلمان با انتشار ویدیویی از تجمع معلمان در شیراز از جو شدید امنیتی و حضور پرشمار نیروهای امنیتی در محل تجمع معلمان خبر داده و نوشته است که نیروهای امنیتی اجازه ورود معلمان به محل برگزاری یعنی مقابل اداره کل آموزش معلمان شیراز را نداده‌اند اما شمار زیاد آن‌ها باعث شده تجمع برگزار شود.

این پیامک در پی فراخوانی که از سوی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیتن ایران برای برگزاری یک تجمع سراسری در روز پنج‌شنبه دوم دی‌ماه صادر شده است برای معلمان شیراز ارسال شده است.

پیش از این در تجمع گسترده سه روزه معلمان در سراسر ایران که در تاریخ ۲۰ تا ۲۲ آذر ماه برگزار شد ویدیویی از حضور چندهزار نفری فرهنگیان شیراز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

فشارها بر معلمان و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان و کانون صنفی معلمان در تهران و دیگر شهرها نیز در چند روز اخیر اوج گرفته است.

شورای تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران فراخوان برای تجمع اعتراضی معلمان را در اعتراض به «مصوبه ناقص رتبه‌بندی و عدم اجرای آن توسط دولت، بی‌توجهی به لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» و با «درخواست آزادی معلمان زندانی» صادر کرده و اعلام کرده معلمان تهران امروز مقابل سازمان برنامه و بودجه و در دیگر شهرها مقابل ادارات آموزش و پرورش تجمع خواهند کرد.

پس از اعتراضات گسترده معلمان که در روزهای ۲۰ تا ۲۲ آذرماه در بیش از ۲۰۰ شهر و ناحیه آموزش و پرورش برگزار شد ویدیوهایی از هجوم نیروهای امنیتی به معلمان تجمع‌کننده در تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

در عین حال مجلس شورای اسلامی یک روز پس از اعمال خشونت بر تجمع معلمان و بازداشت شماری از فعالان صنفی و حاضران در اعتراضات لایحه رتبه‌بندی را تصویب کرد.

شورای تشکل‌های صنفی فرهنگیان اما طی بیانیه‌ای با اشاره به اینکه از مهرماه سال گذشته خواهان اجرای طرح رتبه‌بندی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و معلمان شده است اعلام کرد که این طرح سرهم بندی شده و در صورت اجرا به این شکل ناقص معلمان تجمعات اعتراضی خود را ادامه خواهند داد.

در بیانیه صادر شده توسط شورای تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران آمده است: «امروز زندگی بازنشستگان نیز با مخاطرات جدی روبرو است حقوق آنان دو برابر زیر خط فقر است از بیمه‌ کارآمد محرومند و قانون همسان‌سازی بازنشستگان مبتنی بر قانون مدیریت خدمات کشوری اجرا نمی‌شود.»

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به تبعیض‌هایی که معلمان در دریافت حقوق خود تحمل می‌کنند آمده است: «باید حقوق معلمان بخش خصوصی در مدارس غیردولتی، معلمان نهضت سوادآموزی، خرید خدمات، نیروهای خدماتی و سایر بخش‌ها با توجه به رتبه‌بندی افزایش یابد. ما نسبت به این همه تضییع حقوق و ستم به فرهنگیان بیزاریم و در مقابل این همه ستم سکوت نمی‌کنیم.»

این در حالی است که معاون رییس سازمان امور استخدامی ایران گفته است: «بار مالی اجرای رتبه‌بندی معلمان برای سال جاری دیده نشده و دولت اعتباری ندارد که تامین کند و از ابتدای سال ۱۴۰۱ حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته‌ایم.»

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.