رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | چهار نوکیش مسیحی بازداشت و به زندان لاکان رشت منتقل شدند


خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، چهار نوکیش مسیحی بازداشتی به دلیل عدم توانایی در تودیع قرار وثیقه، به زندان لاکان رشت منتقل شدند. این شهروندان پیش از این به دادگاه انقلاب این شهر احضار و پس از تفهیم اتهام و تعیین وثیقه بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از محبت نیوز، روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، چهار نوکیش مسیحی بازداشتی به دلیل عدم توانایی در تودیع قرار وثیقه، به زندان لاکان واقع در شهرستان رشت منتقل شدند.

هویت سه تن از این شهروندان؛ مسلم رحیمی، رامین حسن پور و کاترین سجادپور( همسر رامین حسن پور) عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، این نوکیشان مسیحی بهمن ماه سال گذشته در پی حضور ماموران امنیتی در منزل مورد بازجویی قرار گرفتند و پس از توقیف وسایل و مدارک شخصی به آنها گفته شده بود که به زودی به دادگاه احضار خواهند شد.

این شهروندان پیشتر طی یک تماس تلفنی به شعبه ۱۰ دادگاه انقلاب رشت احضار شده و پس از تفهیم اتهام، برای هر کدام از این افراد قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی تعیین شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: اتهام آنها “عضویت در کلیسای خانگی موسوم به گروه کلیسای ایران” عنوان شده است.

لازم به اشاره است علیرغم اینکه طبق قانون مسیحیان به عنوان یک اقلیت دینی به رسمیت شناخته می‌شوند، با این حال دستگاه‌های امنیتی مسئله‌ی گرویدن مسلمانان به مسیحیت را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند و برخورد قهرآمیزی با فعالان این عرصه دارند.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.