رسانه خبری پیامِ ایرانی

توصیه مجله علمی لنست بریتانیا: به ترامپ رای ندهید! | جهان | DWدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای نجات یک میلیون و ۴۴۰ هزار آمریکایی که به ویروس کرونا مبتلا شدند خواستار کشف واکسنی با سرعت مافوق نور “وارپ” شده است. ترامپ گفته است که باید با سرعت وارپ واکسن تهیه شود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

وارپ کردن اصطلاحی است که برای سرعت مافوق نور یا سفر مافوق نور سفینه‌های فضایی از جمله فیلم “پیشتازان فضا” بکار برده می‌شود.

ترامپ اطمینان دارد که واکسن پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ تا پایان سال ۲۰۲۰ تولید خواهد شد. او روز جمعه ۲۶ اردیبهشت (۱۵ مه) برنامه “شتاب تولید واکسن کرونا با سرعت وارپ” “Operpace Warp Speed” را معرفی کرد.

سیاست‌های ترامپ و اظهارات او درباره ویروس کرونا و تهیه واکسن نظر محافل علمی از جمله مجله معتبر علمی – پزشکی بریتانیایی “لنست” “The Lancet” را جلب کرده است.

این مجله پزشکی که معمولا درباره سیاست موضع‌گیری نمی‌کند درباره ترامپ اما اظهار نظر کرده و سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا درباره کرونا را به نقد کشیده است. این مجله از رای دهندگان آمریکایی خواسته است که به ترامپ رای ندهند.

ترامپ در مقابله با ویروس کرونا فعالیت “مرکز کنترل و پیشگیری بیماری” را به حاشیه رانده است. لنست در ادامه می‌نویسد: «آمریکایی‌ها باید در ژانویه ۲۰۲۱ رئیس جمهوری را روانه کاخ سفید کنند که درک کند مسئله بهداشت عمومی نباید توسط حزب کنترل شود و تحت شعاع سیاست‌های حزبی قرار بگیرد.»

در نظرسنجی این مجله هم گفته می‌شود که وضعیت پاندمی کرونا در ایالات متحده آمریکا رو به وخامت است.

به نوشته این مجله مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا برای مثال از طریق تست‌های ناقص ویروس کرونا اشتباهاتی کرده و هنوز به هیچ وجه زیرساخت‌های لازم را برای مقابله با بیماری همه‌گیر کرونا ایجاد نکرده است اما این موضوع نمی‌تواند دلیلی برای تضعیف بیشتر نهادهای امور بهداشت باشد.

این مجله پزشکی در ادامه از قطع کمک‌های آمریکا به سازمان بهداشت جهانی در اوج شیوع ویروس کرونا هم انتقاد کرده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

رئیس جمهور آمریکا گفته است که حتی بدون واکسن هم ویروس در بعضی مواقع “از بین می‌رود”.

آن چیزی که ترامپ در آرزوی آن است شتاب و سرعت بخشیدن به تحقیقات پیرامون واکسن است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.