ترامپ چهارمین رئیس دفتر خود را معرفی کرد

به اشتراک گذاشتن


رسانه‌های آمریکا اخراج مایک مولوینی را از یک ماه پیش پیش بینی کرده بودندحق نشر عکس
EPA

Image caption

رسانه‌های آمریکا اخراج مایک مولوینی را از یک ماه پیش پیش بینی کرده بودند

دونالد ترامپ برای چهارمین بار ظرف سه سالی که وارد کاخ‌سفید شده رئیس دفتر جدیدی را منسوب کرده است. مایک مولوینی که رسانه‌های آمریکا بعد از پایان استیضاح آقای ترامپ در کنگره از اخراج قریب‌الوقوع او خبر داده بودند اکنون به عنوان سفیر آمریکا در ایرلندشمالی معرفی شده است.

آقای ترامپ، عصر جمعه، ششم مارس، در توییتر مارک مدوز، نماینده جمهوری‌خواه کارولینای شمالی را به عنوان رئیس دفتر جدید خود معرفی کرد.

خبری که از هفته‌ها پیش در رسانه‌های آمریکا پیش‌بینی شده بود.

رئیس‌جمهور آمریکا در توییت بعدی خود ضمن “عالی” توصیف کردن دوران رئیس‌دفتری مایک مولوینی در کاخ‌سفید، او را به عنوان فرستاده ویژه ایالت متحده در ایرلند شمالی منسوب کرد.

زمزمه جدایی آقای مولوینی از کاخ‌سفید از یک ماه پیش به طور جدی شنیده می‌شد. گاف مطبوعاتی که او سال گذشته در جریان یک کنفرانس خبری مربوط به تحقیقات استیضاح داد، همه ناظران را متوجه بخت کم او برای ادامه حضور در کاخ‌سفید کرده بود.

در جریان آن کنفرانس خبری آقای مولوینی به خبرنگاران گفته بود که “واضح است که در جریان اوکراین گروکشی سیاسی روی داده چرا که این یکی از متدهای متداول و روزمره” کاخ‌سفید در زمینه سیاست خارجی است.

اظهارات او را رسانه‌های آمریکا “تصدیق آشکار” اتهام اصلی آقای ترامپ در جریان تحقیقات استیضاح ارزیابی کردند که طی آن دونالد ترامپ متهم شده بود با گرو گرفتن کمک ۴۰۰ میلیون دلاری نظامی به اوکراین، می‌خواسته دولت این کشور را ناچار به آغاز تحقیقاتی با هدف بدنامی هانتر بایدن، پسر جو بایدن بکند. جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما، جدی‌ترین نامزد حزب دموکرات برای انتخابات نوامبر امسال است.

حق نشر عکس
Reuters

Image caption

مارک مدوز، یک جمهوری‌خواه تندرو معرفی شده است

مارک میدوز، نماینده جمهوری‌خواه ایالت کارولینای جنوبی پیش‌تر اعلام کرده بود که بنا دارد از کرسی خود در مجلس نمایندگان کنار بکشد.

او رئیس فراکسیونی در مجلس نمایندگان بود به نام فریدام (آزادی) که متشکل از محافظه‌کاران تندرو است.

آقای ترامپ در توییت روز جمعه خود نوشته که آقای میدوز را از مدت‌ها پیش می‌شناسد و “رابطه خیلی خوبی با او دارد.”

مارک میدوز چهارمین رئیس دفتر آقای ترامپ طی سه سال گذشته و از زمان ورود او به کاخ سفید در ژانویه سال ۲۰۱۷ است.

رینس پریبس، ژنرال جان کلی و مایک مولوینی طی سه سال گذشته ریاست دفتر آقای ترامپ در کاخ‌سفید را بر عهده داشتند.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *