رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | معوقات مزدی کارگران شهرداری تهران


خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در ناحیه ۳ منطقه ۲۰ شهرداری تهران از عدم پرداخت مطالبات مزی خود خبر دادند. این کارگران همچنین در بخشی از صحبت های خود گفتند که با توجه به شیوع ویروس کرونا و کار کردن این کارگران در فضای باز، مسئولان امکانات بهداشتی نظیر ماسک و دستکش در اختیار آنها قرار نداده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران ناحیه ۳ منطقه ۲۰ شهرداری تهران که معوقات مزدی دارند، خواستار مشخص شدن وضعیت مطالبات خود از سوی شهرداری تهران شدند.

تعدادی از کارگران ناحیه ۳ منطقه ۲۰ شهرداری تهران در این خصوص گفتند: “حدود ۶۰ کارگر در بخش فضای سبز ناحیه سه منطقه ۲۰ شهرداری تهران به صورت غیرمستقیم با سوابق بالای ۱۵ سال مشغول کارند که جدا از دریافت نکردن یک ماه حقوق فروردین ماه سال جاری، عیدی و سنوات سال گذشته خود را دریافت نکرده‌اند”.

این کارگران با تاکید بر اینکه پیمانکار مدعی است که به دلیل مشکلات مالی توان پرداخت به موقع دستمزد کارگران خود را ندارد، در ادامه گفتند: “آخرین پولی که پیمانکار به حساب کارگران بخش فضای سبز واریز کرده، تقریبا ده روز پیش بود که به هر یک از کارگران مبلغ یک میلیون ۱۰۰ هزار تومان پرداخت شد”.

آنها گفتند: “دستمزد ما به صورت حداقل پایه حقوق واریز می‌شود که آن هم به موقع پرداخت نمی‌شود و حداق‌های زندگی ما را تامین نمی‌کند. با این وضعیت خانواده‌هایمان با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند”.

به گفته آنها، مهم‌ترین دغدغه کارگران ناحیه ۳ منطقه ۲۰ شهرداری تهران که در بخش‌ فضای سبز مشغول کارند، دریافت مطالبات معوقه و به خطر افتادن امنیت شغلی‌‌مان است. این درحالیست که اخیرا  با شیوع کرونا ویروس و حدود ۱۵ سال سابقه کار، نگران امنیت شغلی خود هستیم”.

کارگران تصریح کردند: “با شیوع ویروس کرونا مسئولان شهری امکانات بهداشتی نظیر ماسک و دستکش در اختیار ما کارگران فضای سبز  ناحیه سه منطقه ۲۰ قرار نداده‌اند این در حالی‌ست که بعد از تعطیلات رسمی نوروز ما مرتب در بخش  فضای سبز مشغول کار هستیم”.

کارگران شهرداری ناحیه ۳ منطقه ۲۰ شهرداری تهران در خاتمه اظهار کردند: “ماه‌هاست منتظر پرداخت مطالبات معوقه خود هستیم. شرایط اقتصادی سخت است و تأخیر در پرداخت حقوق‌ها بیشتر ما را تحت فشار قرار می‌دهد”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.