رسانه خبری پیامِ ایرانی

هشت استان در آستانه «پیک ابتلا» قرار دارند


Share

کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان ۵۱ تن دیگر را گرفت. شمار یک هزار و ۸۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ هم در نقاط مختلف ایران شناسایی شد. سخنگوی وزارت بهداشت و درمان از احتمال افزایش شمار بیماران در استان‌های لرستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان خبر داد.

کرونا در ایران

 

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان ایران ظهر یکشنبه ۲۸ اردیبهشت گفت:از دیروز تا امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۸۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۵۱ بیمار این ویروس فوت کردند.

براین اساس شمار بیماران کرونا در ایران به ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر رسید. این ویروس همچنین از آغاز اسفند، به گفته مقام‌های دولتی جان ۶ هزار و ۹۸۸ نفر را گرفته است.

ستاد ملی مقابله با کرونا ایران از هفته پایانی فروردین محدودیت‌های اندک وضع شده را لغو و بسیاری از واحدهای خدماتی و بازار و مراکز خریدی که تعطیل شده بود را بازگشایی کرد.

بازگشایی این مراکز بدون توجه به هشدار پزشکان و حتی مدیران محلی موجب افزایش شمار بیماران در برخی مناطق، از جمله استان خوزستان و سیستان و بلوچستان شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت و درمان وضعیت این استان را «همچنان قرمز» توصیف کرد و گفت: استان‌های لرستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان ممکن است در روزهای آتی شرایط متفاوتی داشته باشند.

کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹ هم در یک گزارش از صعودی بودن آمار ابتلا در حداقل هشت استان خبر داد. بر اساس این گزارش علاوه بر استان خوزستان که در آن «وضعیت قرمز» اعلام شده است، شمار بیماران در استان‌های مرکزی، لرستان، گیلان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و کردستان صعودی است و استان هرمزگان در وضعیت پیک بیماری قرار دارد.


در همین زمینه:

کرونا در خوزستان: ملاحظات امنیتی مانع تعطیلی بازار دستفروشان

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.