رسانه خبری پیامِ ایرانی

تجمع اعتراضی بازنشستگان ذوب آهن اصفهان مقابل استانداری۵ ساعت،۴۲ دقیقه

استان وایر- حدود ۵۰۰ تن از بازنشستگان شرکت ذوب‌آهن اصفهان روز ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹در مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع کردند.

رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان ذوب آهن اصفهان، در این خصوص گفت: «مهمترین خواسته این بازنشسته‌ها ارائه خدمات بیمه درمان، بیمه عمر و حوادث از طرف صندوق فولاد به آنها است. صندوق فولاد از خدمت رسانی به بازنشستگان ذوب آهن خودداری می کند اما انجام این مهم را از وظایف شرکت ذوب آهن می‌داند.»

وی افزود: «شرکت ذوب آهن اصفهان هم حکمی را از دادگاه علیه صندوق فولاد گرفته و بر اساس آن از ارائه خدمات به بازنشستگان امتناع می‌کند. بازنشستگان ذوب آهن امروز مقابل استانداری اصفهان جمع شدند تا تکلیفشان را مشخص کنند که رفع مسائل و مشکلات آنها با کدام دستگاه است.»

به گفته وی قرارداد این بازنشستگان از هفدهم خرداد ماه سال جاری با این صندوق به پایان می‌رسد و پس از آن با مشکلات بیشتری مواجه خواهند شد.

از سال ۸۸ به دلیل آغاز خصوصی شدن برخی از شرکت های فولاد، نظام پرداخت حقوق بازنشستگان این شرکت ها مانند ذوب آهن اصفهان با مشکل روبرو شد. از آن زمان تاکنون حقوق ماهیانه بازنشستگان شرکت های فولاد با چند ماه تاخیر و بصورت قسطی پرداخت شده است. صندوق بازنشستگی فولاد کشور ۸۶ هزار بازنشسته دارد که ۶۰ درصد آنها را بازنشستگان ذوب آهن تشکیل می‌دهند.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسئول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.comمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.