رسانه خبری پیامِ ایرانی

فرود هواپیمای رسیده از ترکیه حامل ۱۲۲ پیکارجوی مزدور به فرودگاهی در لیبی


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

به گفته منابع فرودگاه مصراته لیبی به خبرنگار العربیه و الحدث، هواپیمای خطوط هوایی آفریقا به پرواز در آمده از ترکیه که در این فرودگاه بر زمین نشست؛ حامل ۱۱۲ پیکارجوی مزدور سوری بود.

این در حالی است که آمار تلفات جانی در صفوف «مزدوران سوری» مواجب‌ بگیر از ترکیه که دوشادوش کابینه الوفاق، سرگرم نبرد با ارتش ملی لیبی هستند، در حال بالا رفتن است و مرکز دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، کشته شدن ۱۱ پیکار جو شامل یک کودک زیر ۱۸ سال در جریان نبردها در محورهای متعدد در لیبی را اعلام داشت که بدین ترتیب شمار کشته شدگان گروه‌های طرفدار ترکیه در عملیات نظامی در لیبی، به ۲۹۸ نفر رسید.

به گفته منابع این مرکز، کشته‌شدگانی از گروه های «تیپ المعتصم، لشکر السلطان مراد، تیپ‌های صقور الشمال، الحمزات و شاه سلیمان» ثبت شده‌اند که در جریان درگیری‌ها در محورهای حی صلاح الدین در جنوب طرابلس، محور الرمله درنزدیکی طرابلس، محور پروژه النهضه و نبردهای مصراته و دیگر مناطق لیبی، کشته شدند.

در همین رابطه، عملیات نقل و انتقال پیکار جویان مزدور از ترکیه به لیبی ادامه دارد تا جایی که مرکز دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، رسیدن شمار تازه‌ای از جنگجویان به خاک لیبی از طریق پل هوایی ترکیه و پس از طی دوره‌های آموزشی در اردوگاه‌های ترکیه را گزارش کرد که در میان آن‌ها، پیکارجویان پیشین در صفوف داعش نیز وجود دارند که هم اکنون به گروه های «ارتش ملی» پیوسته اند که روندی شناخته شده برای جذب نیرو می‌باشد و بسیاری از عناصر پیشین داعش، اکنون در میان نیروهای طرفدار ترکیه در لیبی، حضور دارند.

بدین ترتیب شمار عناصر مسلح وارد شده به خاک لیبی تا این لحظه، به حدود ۸۹۵۰ «مزدور» رسیده که درمیان آن‌ها، افراد غیر سوری هم وجود دارند در حالی که شمار عناصر نظامی وارد شده به اردوگاه‌های آموزشی به ۳۳۰۰ نفر می‌رسد.

شایان توجه است که درمیان این عناصر، نزدیک به ۱۵۰ کودک در سنین ۱۶ تا ۱۸ سال هستند که اکثرا از لشکر «السلطان مراد» بوده و از طریق فریفتن با پول به خاطر شرایط دشوار زندگی و تنگدستی خود، هدف سوء استفاده تمام عیار قرار گرفته‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.