رسانه خبری پیامِ ایرانی

مبارزه با دگرباش‌هراسی؛ اتحادیه اروپا، بریتانیا و کانادا پرچم دگرباشان را در عراق برافراشتند


پرچم دگرباشان در عراقحق نشر عکس
EU/IRAQ

در روز جهانی مبارزه با مبارزه با دگرباش‌هراسی، دفتر اتحادیه اروپا و چند کشور خارجی پرچم هفت‌رنگ همجنسگرایان و دگرباشان را در بغداد برافراشتند.

توییتر دفتر اتحادیه اروپا در بغداد عکس چند دیپلمات را در کنار پرچم رنگین‌کمان دگرباشان منتشر کرده است.

نماینده اتحادیه اروپا در عراق به عربی نوشته همراه با سفارتخانه‌های بریتانیا و کانادا در روز جهانی مبارزه با مبارزه با دگرباش‌هراسی بر حقوق دگرباشان تاکید دارند. نماینده بانک جهانی هم در این مراسم حضور داشته است.

سفارتخانه بریتانیا در عراق هم توییتی با همین مضمون به انگلیسی و عربی منتشر کرده است.

با این‌که بعضی از کاربران حامی دگرباشان از این اقدام حمایت کرده‌اند، شماری از کاربران عراقی در توییتر اعتراض کرده‌اند و گفته‌اند برافراشتن پرچم رنگین‌کمانی دگرباشان خلاف قانون اساسی این کشور است.

امجد العقابی، نماینده مجلس در توییتی نوشته: “رفتار غیرقابل قبول و مردود اتحادیه اروپا…. شما و مردمی مانند شماها همجنسگرا هستند نه عراقی‌ها.”

کاربری به نام نبیل نبیل که عکس توییترش مقتدی صدر، از رهبران شیعه درعراق است پرسیده: “چرا غرب پرچم همجنسگرایان را در عربستان سعودی یا ایران برافراشته نکرد؟ چرا درعراق؟ آیا این اقدامی برای توهین به عراق نیست؟ ما ساکت نمی‌نشینیم و پاسخی کوبنده خواهیم داد.”

چندی پیش متقدی صدر، روحانی شیعه، گفته بود که یکی از دلایل شیوع کرونا قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در غرب است.

گرچه در قوانین عراق همجنسگرایی جرم تلقی نمی‌شود اما دگرباشان در جامعه مورد آزار و اذیت و تبعیض قرار می‌گیرند و قانون از آنها در مقابل تبعیض حمایت نمی‌کند. عراق ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت نمی‌شناسد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.