رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | امیرحسین مرادی از بیمارستان به زندان تهران بزرگ بازگردانده شد


خبرگزاری هرانا –  امیرحسین مرادی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، روز شنبه ۲۷ اردیبهشت از بیمارستان به زندان تهران بزرگ بازگردانده شد. آقای مرادی پیشتر در تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۸ در پی وخامت حال از زندان تهران بزرگ به بیمارستان رازی تهران منتقل شد. این زندانی سیاسی به بیماری “پسوریازیس” مبتلا بوده و پیش از اعزام به بیمارستان به دلیل فشار عصبی وارده بر او در تکلم و راه رفتن دچار مشکل شده و سراسر بدنش پوشیده از لکه‌های قرمز شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹، امیرحسین مرادی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، از بیمارستان به زندان تهران بزرگ بازگردانده شد.

گفته می‌شود آقای مرادی پس از بازگشت به زندان به بند عمومی زندان تهران بزرگ منتقل شده است.

آقای مرادی پیشتر در تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۸ در پی وخامت حال از زندان تهران بزرگ به بیمارستان رازی تهران منتقل شد.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی پیشتر در این خصوص به هرانا گفت: “طی هفته گذشته و زمانی که امیرحسین در بیمارستان بود، بازجوی وزارت اطلاعات به اتاقش رفته و به او گفته بود، قرار است هفته بعد اعدام شوی و برای ما به صرفه نیست که بودجه‌ای صرف درمانت کنیم. همین تهدید هم باعث تشدید استرس، علائم بیماری‌ و ایجاد مشکل در تکلم و راه رفتن‌اش شد. شب گذشته با اعتراض شدید همبندی‌های امیرحسین او را به بهداری منتقل کردند و تا حدود ساعت ۳ بامداد آنجا بود. در نهایت نیز امروز صبح به بیمارستان رازی اعزام شد”.

هرانا پیشتر در گزارشی از وضعیت نامساعد جسمی امیرحسین مرادی به دلیل ابتلا به بیماری “پسوریازیس” خبر داده و نوشته بود که سراسر بدنش از لکه پوشیده شده و توان تکلم و راه رفتن را از دست داده است. این بیماری به گونه‌ای است که فشار عصبی منجر به از دست دادن تونایی فرد در کنترل ماهیجه‌ها شده و بیمار موقتا فلج می‌شود.

امیرحسین مرادی یکی از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال است که همراه با دو هم‌پرونده‌ای دیگر خود به نام‌های سعید تمجیدی و محمد رجبی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به حبس، شلاق و اعدام محکوم شده است. مژگان اسکندری، زندانی سیاسی در زندان قرچک ورامین نیز در این پرونده توسط دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده و پرونده “شیما ر.” متهم دیگر این پرونده نیز کماکان در دست بررسی است.

هرانا پیشتر در گزارشی به ارائه جزئیات ناگفته از پرونده این افراد از جمله فعالیت‌ها، بازداشت، دیپورت و محاکمه و همین‌طور شرح آخرین وضعیت آنها پرداخته شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.