رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، تعدادی از کارگران اخراجی و شاغل در تأسیسات برق اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر، جمعی از کارگران شرکت زغال ‌شویی فسیل سیستم انرژی (اینتر کربن) در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان زرند، گروهی از کارگران بازنشسته شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مقابل ساختمان شورای شهر و شماری از کارکنان عوارضی استان قزوین در محل اداره کل راه و شهرسازی این استان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، تعدادی از کارگران اخراجی و شاغل تأسیسات برق اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان “بندر امام خمینی”، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود در مقابل فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان خواسته های خود را مخالفت با امضاء قرارداد موقت یک‌ ماهه، دریافت حق بدهی آب ‌و هوا و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل عنوان کردند.

یکی از کارگران معترض، بیان داشت: “علیرغم دستور و ابلاغیه مورخ ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۸۸ مدیرعامل وقت سازمان بنادر و دریانوردی، مبنی بر انعقاد قرارداد مستقیم با کارکنان شرکتی سازمان (نیروهای غیر حجمی)، اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان از آن زمان تاکنون این دستورالعمل را اجرا نکرده است. زیرا معتقدند که نوع قرارداد برخی شرکت‌ها ازجمله تخلیه و بارگیری‌ها، تعمیر و نگهداری برق و تأسیسات آبفا، تعمیرات خشکی و… به‌صورت حجمی بوده و مشمول این دستورالعمل نمی‌شود، در صورتیکه نوع کار در این مشاغل، دائمی بوده و چنین ادعایی منطقی نیست”.

این کارگران با گله‌مندی از فرماندار شهرستان بندر ماهشهر به دلیل عدم تشکیل جلسه‌ی حل اختلاف علیرغم قول و وعده‌های داده‌شده، گفتند: “کوتاه آمدن مسئولین منطقه در دفاع از حقوق کارگران باعث شده تا کارفرما در روز گذشته در مقابله با امتناع کارگران از انجام کار تا برطرف شدن مشکلاتشان، اقدام به جذب نیروی کار از خارج استان کند. همچنین از ورود کارگران معترض به محل کارشان ممانغت به عمل آمد”.

کارگران همچنین از عملکرد ادارات زیر مجموعه منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر که اقدام به ایجاد شرایط استرس‌زا و غیرقانونی کرده‌اند، انتقاد کرده و خواهان امنیت شغلی خود شدند.

در همین خصوص دبیر اجرایی خانه کارگر بندر ماهشهر، با انتقاد از نوع برخورد با کارگران معترض اداره بنادر گفت: “این تشکیلات ضمن حمایت همه‌جانبه از قشر آسیب‌پذیر کارگر، مقابل هرگونه زیاده‌خواهی برخی کارفرمایان، با استفاده از تمام ظرفیت قانونی، خواهد ایستاد و هرگونه اخراج یا برخورد غیرقانونی با کارگران را محکوم می‌کند”.

تجمع کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، گروهی از کارگران بازنشسته شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مقابل ساختمان شورای شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

این افراد که در ماه‌های اخیر بازنشسته شده‌اند، نسبت به عدم پرداخت ۴ درصد حق بیمه خود در مشاغل سخت و زیان آور و همچنین عدم پرداخت حق “سنوات خدمت”، معترض هستند.

تجمع کارکنان عوارضی استان قزوین

به گزارش کانال قزوین خبر، امروز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، شماری از کارکنان عوارضی استان قزوین برای دومین روز متوالی در اعتراض به لغو شرایط کاری خود به دنبال الکترونیکی شدن پرداخت عوارض، در محل اداره کل راه و شهرسازی این استان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کارگران شرکت زغال ‌شویی فسیل سیستم انرژی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت زغال ‌شویی فسیل سیستم انرژی (اینتر کربن)، در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان زرند دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان دلایل اجتماع خود را اعتراض به اخراج از کار و ماه‌ها حقوق معوقه خود عنوان کردند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.