رسانه خبری پیامِ ایرانی

هفت کشته در حمله هوایی به پایگاه مورد حمایت ایران در سوریه | ایران | DWدیده‌بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت خبر داد که هواپیماهای ناشناس یک پایگاه نظامی متعلق به نیروهای تحت حمایت ایران در شرق سوریه در نزدیکی مرز عراق را هدف حمله قرار دادند و شماری از آنها را کشتند.

طبق گفته فعالان دیده‌بان حقوق بشر سوریه در بریتانیا، در این حملات که روز شنبه ۲۷ اردیبهشت صورت گرفتند، پایگاهی در نزدیکی شهر مرزی بوکمال هدف قرار گرفته و هفت نفر بر اثر آن کشته شدند. عمر ابولیله، یکی از فعالان اروپایی حقوق بشر در استان دیر الزور در شرق سوریه، این خبر را تایید کرده است که حمله به نیروهای عراقی تحت حمایت ایران بوده است. هنوز گزارشی از شمار دقیق تلفات منتشر نشده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

ابولیله همچنین گفته است که به احتمال زیاد اسرائیل پشت این حمله است، اما هیچ مدرکی در این زمینه ارائه نداده است.

اسرائیل در گذشته به ندرت در مورد چنین گزارش‌هایی اظهارنظر می‌کرد، علیرغم آنکه در طول جنگ نه ساله در سوریه، بارها و بارها دست به حملات هوایی در داخل سوریه زده است. اما اکنون مدتی است که اسرائیل دیگر پنهان نمی‌کند که به دنبال برچیده شدن پایگاه‌نظامی ایران در این کشور است.

به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه، مستقر در بریتانیا، اخیرا گزارش های متعددی مبنی بر حملات اسرائیل به داخل سوریه منتشر شده است، از جمله تازه‌ترین آنها حمله‌ای است در تاریخ ۱۵ اردیبهشت (چهارم مه) انجام شد و بر اثر آن ۱۴ نیروی تحت حمایت ایران کشته شدند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ارتش سوریه در بیانیه‌ای حمله اسرائیل به یک پادگان‌ نظامی در السفیره در حومه شرقی حلب را تایید کرد. پیش از آن تلویزیون دولتی سوریه گفته بود که هدف حمله یک مرکز تحقیقاتی بوده است. اسرائیل تاکنون چندین مرکز نظامی در خاک سوریه را هدف حمله قرار داده است.

حملات اسرائیل به پایگاه‌های نظامی ایران در دو سال گذشته تشدید شده است. نفتالی بنت، وزیر دفاع پیشین اسرائیل حدود ده روز پیش حضور ایران در سوریه را تهدیدی برای کشورش توصیف کرده است. او گفته است اسرائیل به حملات خود تا خروج کامل نیروهای نظامی ایران از سوریه ادامه خواهد داد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.