رسانه خبری پیامِ ایرانی

نخستین مورد مرگ بر اثر ابتلا به کرونا در ایتالیا | جهان | DWبر پایه گزارش‌هایی که تا بامداد شنبه سوم اسفند انتشار یافته نخستین مورد از مرگ بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا موسوم به کووید- ۱۹ در میان شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بیمارستانی در شهر پادوا در شمال ایتالیا ثبت شده است.

شهروند ۷۸ ساله ایتالیایی که قربانی ابتلا به کرونا شد حدود ده روز پیش بر اثر بیماری دیگری در بیمارستانی در منطقه ونتین بستری شده بود.

در استان لومباردی که مجاور این منطقه واقع شده دست‌کم ۱۵ مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی شده و دولت برای پیشگیری و مقابله با گسترش بیماری تدابیر و محدودیت‌های شدیدی اعمال کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در مناطق شمالی ایتالیا تمام مدرسه‌ها، اداره‌ها و مکان‌های عمومی تعطیل شده‌اند. این تعطیلی شامل حدود ده شهر می‌شود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

روبرتو اسپرانتسا، وزیر بهداشت ایتالیا پس از یک نشست اضطراری در شهر میلان، مرکز استان لومباردی اعلام کرد که در مناطق شمالی این کشور تمام فروشگاه‌های مواد غذایی، بارها، رستوران‌ها و مراکز ورزشی نیز دست‌کم یک هفته تعطیل خواهند بود.

«همه چیز تحت کنترل است»

لومباردی یکی از پر جمعیت‌ترین مناطق ایتالیا به شمار می‌رود و بیش از ۱۰ میلیون نفر در آن سکونت دارند. نخست‌وزیر ایتالیا، جوزپه کونته می‌گوید “همه چیز تحت کنترل” است.

به گفته کونته ایتالیا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خود را آماده کرده و همه اقدام‌های احتیاطی و پیشگیرانه را در دستور کار قرار داده، به همین دلیل جایی برای نگرانی وجود ندارد.

مطابق برخی گزارش‌ها نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در میان شهروندان ایتالیایی یک مرد ۳۸ ساله ساکن شهر لودی در منطقه لومباردی بوده که با دوستی که تازه از چین بازگشته ملاقات کرده است.

شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین کانون شیوع ویروس جدید کرونا محسوب می‌شود. شمار قربانیان ویروس کرونا در چین از ماه دسامبر تا ۲۲ فوریه بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر بوده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین نزدیک به ۷۶ هزار نفر اعلام شده است. شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور نیز تاکنون به ۲۳۴۷ نفر رسیده است.  نخستین مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در اروپا میانه ماه فوریه در فرانسه گزارش شد و مربوط به یک گردشگر چینی از استان هوبئی بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا تا کنون در حدود ۳۰ کشور از جمله ایران شناسایی شده است. مسئولان جمهوری اسلامی که تا چند روز پیش وجود مبتلایان به کووید- ۱۹ در ایران را تکذیب می‌کردند روز جمعه مرگ دست‌کم چهار نفر و ابتلای ۱۸ نفر به این ویروس را تائید کرده‌اند. موارد مشکوک ابتلا به کرونا در ایران ۷۵۸ نفر اعلام شده است.

بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در ایران در شهر قم شناسایی شده‌اند و موارد دیگری در تهران، رشت و بابل نیز گزارش شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.