رسانه خبری پیامِ ایرانی

دزدان دریایی به یک کشتی بریتانیایی در جنوب یمن حمله کردند


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

مرکز دریانوردی تجاری بریتانیا روز یکشنبه ۱۷ می ۲۰۲۰ اعلام کرد یک کشتی بریتانیایی در خلیج عدن و در نزدیکی ساحل شهر مکلای یمن مورد هجوم دزدان دریایی قرار گرفت.

در اطلاعات منتشر شده از سوی این مرکز اطلاعاتی درباره هویت کشتی مورد حمله قرار گرفته منتشر نکرد و به ذکر این نکته که این حمله در ساعت ۱۲:۳۰ به وقت گرینوویچ صورت گرفته، اکتفا کرد.

مرکز دریانوردی تجاری بریتانیا با انتشار پیام هشدار، به کشتی‌هایی که از این منطقه عبور می‌کنند، خواست احتیاط را رعایت کنند.

نقشه‌ای که به همراه این پیام هشدار منتشر شده، نشان می‌دهد این حمله در سواحل جنوبی یمن و در خلیج عدن صورت گرفته است.

شرکت کشتیرانی «ستولت» بریتانیا اعلام کرد این حملات از سوی گروهی از دزدان دریایی صورت گرفته و کشتی «ستولت ابال» در فاصله ۷۵ مایل دریایی ساحل یمن مورد حمله واقع شد. در این حمله ۶ دزد دریایی با دو قایق تندرو به کشتی نزدیک شده بودند.

پس از آنکه تیم حفاظت از کشتی به سوی مهاجمان تیر هشدار شلیک کرد، دزدان دریایی هم به سوی کشتی آتش گشودند. در این تیراندازی دو طرفه یکی از قایق‌های تندرو آسیب دیده و دیگری دست از تعقیب کشتی برداشت.

شرکت کشتیرانی ستولت اعلام کرد کابین هدایت کشتی آسیب اندکی دیده ولی به هیچ یک از افراد این کشتی آسیبی نرسید.

محموله این کشتی نیز آسیبی ندید و به گزارش یکی از کشتی‌های ائتلاف بین‌المللی، کشتی ستولت ابال به مسیر خود ادامه داد.

از سوی دیگر شرکت «دریادگلوبال» که در زمینه امنیت دریایی فعالیت دارد، اعلام کرد این حادثه، نهمین حادثه مشابه در خلیج عدن در سال ۲۰۲۰ است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.