رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر طی دو حادثه جداگانه در خط ریلی زاهدان-بم و شهر تبریز، جان باخته و مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، روز شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، وقوع آتش سوزی در یک کارگاه کفاشی در کوی بهشتی خیابان عباسی تبریز، باعث مصدومیت یک کارگر شد.

سیامک نوروزی، مدیر امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در این خصوص گفت: “این آتش سوزی در اثر قرار گرفتن بنزین بدون سرپوش در مجاورت شعله باز اجاق گاز رخ داده بود. در این آتش سوزی میز کار طعمه حریق شده بود که با اطلاع رسانی به موقع به سامانه ۱۲۵، آتش نشانان به سرعت در محل حادثه حاضر شده و آتش سوزی را اطفا کردند”.

نوروزی افزود: “طی این حادثه، کارگر مرد ۴۰ ساله از ناحیه دست و صورت دچار سوختگی شده بود که جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفت”.

مرگ یک کارگر در خط ریلی زاهدان –بم

به گزارش ایلنا، منابع کارگری در راه‌آهن جنوب شرق از کشته شدن یک کارگر «ماسه روب» ریل قطار خبر دادند.

کارگران در این خصوص گفتند: “این کارگر با هویت «حسین وفایی» هفته پیش بر اثر واژگونی یک دستگاه لودر دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد”.

به گفته این کارگران؛ حسین وفایی با دارا بودن حدود ۱۰ سال سابقه کار به همراه ۲۷۰ نفر از همکاران خود زیر نظر شرکت یک پیمانکاری در راه‌آهن جنوب شرق واقع در منطقه «شورگز» خط ریلی زاهدان –بم مشغول کار بوده است.

همکاران این کارگر راه‌آهن در تشریح جزئیات این حادثه افزودند: “حوالی ساعت ۱۲ و۳۰ دقیقه جمعه هفته گذشته یک لودر در حال کندن گودال خاک و ماسه بود و آقای وفایی روی رکاب لودر قصد هدایت راننده را برای ادامه کار داشت که ناگهان لودر بر اثر نقص فنی که از ناحیه ترمزها داشت، از کنترل خارج شده و واژگون می‌شود و در نهایت بر اثر ضربه‌ای که از ناحیه سر به آقای وفایی وارد می‌شود، وی در محل جان خود را از دست می‌دهد”.

کارگران ادامه دادند: “خطرات زیادی کارگران شاغل در راه‌آهن را تهدید می‌کند. شکستگی دست پا و آسیب دیدن انگشتان دست از شایع‌ترین حوادثی است که ما کارگران راه‌آهن ازجمله کارگران ابنیه فنی با آن مواجه‌ایم”.

بر اساس این گزارش، آقای وفایی حدود ۴۰ سال سن داشت و ساکن شهرستان «فهرج»بم بود. وی متاهل و دارای سه فرزند است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.