رسانه خبری پیامِ ایرانی

یاسر امینی آذر، معلم مهابادی بازداشت و روانه زندان شد۱۶ ساعت،۱۹ دقیقه

استان وایر- صبح روز شنبە ۲۷ اردیبهشت ماه جاری، «یاسرامینی آذر» از دبیران آموزش و پرورش شهرستان مهاباد بازداشت و روانه زندان شد.

«یاسر امینی آذر» در سال ۱۳۹۸ به دلیل شرکت در«تحصن صنفی انجمن معلمان برای دفاع ازمطالبات فرهنگیان و رسیدگی به وضعیت نابسامان دانش‌آموزان ، به ۱۵ماه زندان محکوم شده بود.

این معلم مهابادی روز ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ هنگام خروج از مدرسه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این اداره در ارومیه منتقل شد بود. این فعال صنفی پس از ۱۲ روز، در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه با سپردن وثیقه ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شده بود.

دادگاه انقلاب مهاباد، با این استدلال که «بزهکاری متهم و رأی محکومیت صادره مدلل به دلایل اثباتی و قوانین و امارات قضایی موجود در پرونده و… بوده با ردّ تجدید نظرخواهی معمولی دادنامه تجدید نظر خواسته را عیناً تأیید و استوار می نماید رأی صادره قطعی است.»

این حکم دردادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی، بدون هیچ تغییری، تأیید شده بود. اما به دنبال اعتراض این فعال صنفی نسبت به این حکم غیرعادلانه، پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده و از آنجا برای بررسی مجدد به شعبات تجدیدنظر این استان ارجاع داده شد بود. به گفته منابع مطلع بر اثر فشار و دخالت اداره اطلاعات این استان، این حکم بار دیگر عینا تایید شده است.

یاسر امینی آذر، پیشتر در۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۷، نیز به دنبال تحصن سراسری معلمان به هیات رسیدگی به تخلفات اداره آموزش و پرورش شهرستان مهاباد، احضار شده‌ و برای فعالیت‌های صنفی‌اش مورد بازخواست قرار گرفته‌بود.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.comمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.