رسانه خبری پیامِ ایرانی

کشته شدن ۷ پیکارجوی هوادار ایران طی حمله هواپیمایی ناشناخته به شرق سوریه


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

در یک حمله هوایی توسط هواپیمایی ناشناخته به مواضع نیروها و شبه‌نظامیان هوادار ایران که روز شنبه ۱۶ می ۲۰۲۰ در شرق سوریه به وقوع پیوست ۷ پیکارجو کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه که امروز یکشنبه این خبر را منتشر کرده یادآور شد که در این حملات هوایی که شامگاه شنبه صورت گرفت و هنوز هیچ‌کس مسئولیت آن را بر عهده نگرفته، پایگاه هوایی «معیزیله» که در اختیار نیروهای ایران است و همچنین مواضع نیروهای نزدیک به ایران در حومه شهر آلبوکمال در نزدیکی مرز سوریه و عراق بمباران شد.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در این حملات ۷ پیکارجوی هوادار ایران کشته و بخشی از پایگاه معیزیله ویران شد. در روزهای گذشته تجهیزات نظامی جدید به این پایگاه انتقال یافت.

گروه‌های شبه‌نظامی هواداران ایران و پیکارجویان نزدیک به این کشور به شکل آشکاری در شرق سوریه و جنوب وادی فرات مستقر شده‌اند.

از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه در سال ۲۰۱۱ ارتش اسرائیل بارها مناطقی را در خاک سوریه بمباران کرده است. بیشترین اهداف که اسرائیل به آنها حمله کرده، مواضع ارتش سوریه، نیروهای ایرانی و پیکارجویان حزب‌الله لبنان در خاک سوریه است.

اسرائیل به ندرت جزئیات عملیاتی که انجام می‌دهد را فاش می‌کند، اما بارها اعلام کرده حضور ایران در سوریه و برای حمایت از بشار اسد، یک تهدید اساسی برای اسرائیل است و این کشور به حملات خود ادامه خواهد داد.

نفتالی بنیت، وزیر دفاع اسرائیل در روزهای گذشته گفت که ارتش این کشور به حملات خود تا زمانی که ایران خاک سوریه را ترک کند، ادامه خواهد داد.

او تاکید کرد: «ایران در سوریه کاری ندارد و ما تا زمانی که ایرانی‌ها سوریه را ترک نکنند، متوقف نخواهیم شد.»

در ۵ می ۲۰۲۰ نیز مواضع نیروهای ایران در خاک سوریه بمباران شد و ۱۴ پیکارجوی ایرانی در این حملات کشته شدند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.