رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز صد هزار نفر گذشت | جهان | DW


تعداد افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا که تا کنون در کشورهای مختلف شناسایی شده‌اند از صد هزار نفر فراتر رفته است. بیش از ۸۰ درصد موارد ابتلا در چین ثبت شده که کانون اصلی شیوع ویروس موسوم به کووید- ۱۹ شناخته می‌شود.

بر پایه فهرستی که دانشگاه جانز هاپکینز امریکا با استفاده از آمار رسمی کشورها تنظیم کرده تا صبح شنبه ۱۷ اسفند (هفتم مارس) تعداد موارد شناسایی شده ابتلا به کرونا در جهان بیش از ۱۰۲ هزار مورد بوده است.

در حال حاضر کره جنوبی با ثبت شش هزار و ۷۶۷ مورد ابتلا به ویروس کرونا پس از چین در جایگاه دوم قرار گرفته است. در حالی که گسترش اپیدمی در این دو کشور تا حدودی کنترل شده شمار مبتلایان در کشورهایی نظیر ایتالیا، ایران و آلمان به شدت رو به افزایش است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

وزارت بهداشت جمهوری اسلامی روز جمعه اعلام کرد تعداد افرادی که آزمایش کرونای آنها در این کشور مثبت بوده از حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر در روز قبل به چهار هزار و ۷۴۷ نفر افزایش یافته است.

افزایش شدید ابتلا در ایران، ایتالیا و آلمان

چنین روندی تقریبا به همین شکل در کشورهای ایتالیا، به عنوان آلوده‌ترین کشور اروپایی و آلمان نیز مشاهده می‌شود. تعداد مبتلایان شناسایی شده در ایتالیا طی دو روز از سه هزار و ۸۵۰ به بیش از چهار هزار و ۶۳۰ و در آلمان در همین بازه از حدود ۴۰۰ به ۶۷۰ نفر رسیده است.

انستیتو روبرت کخ که مرجع ثبت و ارائه آمار اپیدمی در آلمان محسوب می‌شود برآورد می‌کند که هنوز ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور به نقطه اوج نرسیده است. به این ترتیب احتمال ادامه روند پرشتاب شناسایی موارد ابتلا در آلمان طی روزهای آینده منتفی نیست.

با گسترش سریع ویروس کرونا در ایتالیا مدارس و دانشگاه‌های این کشور تعطیل شدند

با گسترش سریع ویروس کرونا در ایتالیا مدارس و دانشگاه‌های این کشور تعطیل شدند

موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا تقریبا در تمام ایالت‌های آلمان شناسایی شده و بیشترین موارد تا کنون مربوط به ایالت نوردراین- وست‌فالن با ۳۲۹ مورد ابتلا بوده است.

در میان کشورهای اروپایی بیشترین تلفات بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا ثبت شده و شمار قربانیان از روز پنج‌شنبه تا بامداد شنبه حدود چهار برابر شده و به ۱۹۷ نفر رسیده است.

مداوای بیش از ۵۷ هزار مبتلا به کرونا

همزمان با خبرهای ناخوشایند در مورد شیوع کرونا، آمار ارائه شده در وب‌سایت مخصوص دانشگاه جانز هاپکینز جنبه‌های امیدوارکننده‌ای نیز دارد. مطابق این آمار از ابتدای گسترش ویروس کرونای جدید در روزهای پایانی سال گذشته میلادی تا هفتم ماه مارس حدود ۵۷ هزار و ۴۰۰ مبتلا به کرونا مداوا شده‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

با این همه به نظر می‌رسد که تاثیر منفی اپیدمی کرونا بر اقتصاد چین وخیم‌تر از برآوردهای قبلی باشد. خبرگزاری رویترز به نقل از آمار منتشر شده گمرک چین در روز شنبه هفتم مارس گزارش داده که صادرات این کشور در دو ماه نخست سال جاری به نسبت مدت مشابه در سال گذشته اندکی بیش از ۱۷ در صد کاهش یافته است.

بنابر این گزارش کارشناسان پیش از این میزان کاهش صادرات چین در این دو ماه را حدود ۱۴ درصد برآورد کرده بودند. در عین حال کاهش واردات چین که ۱۵ درصد پیش بینی شده بود در دو ماه ژانویه و فوریه چهار درصد بوده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.